Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bloklu Yıldız Örneği Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden çok hoş bir modelin yapılışını hazırladık. Sırada bloklu yıldız örneği yapılışı anlatımı var. Daha önce örgü modellerinde düz yıldız örneğinin nasıl yapıldığından bahsetmiştik. Bebek battaniyesi, örgü elbezleri, örgü lif modelleri gibi birçok modeli örebiliriz. Bebek örgülerinde hırkalar, yelekler, patikler örebiliriz. Şapkalar örebiliriz. Bebek örgü modellerinde çeşit çeşit modellerde kullanabilirsiniz. Eğer nasıl örüldüğünü merak ediyorsanız şiş ile yıldız örneğine göz atabilirsiniz. Bloklu yıldız örneği yapılışı için anlatıma geçelim ve nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Bloklu Yıldız Örneği Nasıl Örülür?

Yıldız örneğimizde ilmek hesabını 9 ve katları +2 kenar ilmeği ve +2 simetri olması için ilmek sayısı atıyoruz. Model karışık gibi görünebilir. Ama adımları takip ettiğinizde rahatlıkla örebilirsiniz. Yabancı örgü modellerinden. Ama örgünün dili her yerde aynı olduğu için ellerini takip ederek örebilirsiniz. Ben dil bilmiyorum. Yeni öğrenmeye başladım. Ama örgü videolarında ellerini takip ederek örüyorum. Sizlerde öyle yapabilirsiniz.

Model bloklar halinde örülüyor. Eğer bloklu örmek istemezseniz aralarda bulunan ters örneği iptal edebilirsiniz. Böylece tamamen düz yıldız örneği örmüş olursunuz. Düz yıldız örneğini öğrenmiştik. Bence bu kez bloklu modeli öğrenelim.

Bloklu Yıldız Örneği Yapılışı

Modelin 3 farklı renkle örülmüş hailin gördük. Şimdi nasıl örüldüğünü öğrenmeye geçme zamanı. O halde videoya geçiyor ve bloklu yıldız örneği yapılışını izliyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler