Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Tilki Parmaksız Eldiven Yapılışı

Tilki desenli eldiven örüyoruz. Dümdüz ördüğünüz bir örgünün üzerine kanaviçe tilki şablonları uygulayabilirsiniz. Veya istediğiniz herhangi bir figürün. Tığ işi, şiş örgü modelleri fark etmez. Tığ işi ile örülmüş ve üzerine örerken şablon uygulaması yapılmış örgü tilki parmaksız eldiven yapılışı tarifi hazırladık. Tilki desenli örgüler bu sezon çok kullanıldı. Örgü saç bandı modelleri, tilki desenli kazaklar, amigurumi tilkiler, tilki şapka modelleri gibi. Şimdi de eldiven modellerinde tilki desenini kullanıyoruz. İsterseniz üzerine iğne ile şablonu işleme yapabilirsiniz. Veya örerken eldiveni şablonu da örebilirsiniz. Örgü eldiven yapımı anlatımlı modeller için birçok örneği kullanabilirsiniz. Mesela hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımı hem kolay hemde şık bir model. Üstelik örmesi de çok kolay. Örgü bileklik yapımı kolay modelleri de eldivene, parmaksız eldivene çevirebilirsiniz.

Örgü Parmaksız Eldiven Nasıl Örülür?

Örgü tilki parmaksız eldiven yapılışı trabzanlarla yapılan bir model. Trabzanlara önden batarak örüyoruz eldiveni. İsterseniz düz bir şekilde de örebilirsiniz. Şiş örgü modelleri ile de örebilirsiniz. Düz örgü ve ters örgü şeklinde. Şablonu daha sonradan çarpı işi ile eldivenin üzerine işleyebilirsiniz. Tilki için kullanacağımız şablonla işe başlayalım. Sağ ve sol ellerimiz için şablonlar.

Örgü Tilki Parmaksız Eldiven Yapılışı

Örgü Tilki Parmaksız Eldiven Yapılışı 1

Modelde 4 ve 4.5  mm tığlar kullanılmış. Aynı zamanda makas, işaretleyici, goblen iğne ve ip. İp olarak akrilik bir iplik kullanılmış. Orta kalınlıkta. Eldivenleri örerken sağ ve sol kısımlarda baş parmak boşluklarını bırakmayı unutmayın. 35 zincir çekerek başlıyoruz. 1 – 2 sıra tığ işi lastik örüp trabzanları önden batarak eldivenimizi örmeye başlıyoruz. Trabzanları önden batma ve tığ işi lastik ile ilgili birçok örgü görmüştük. Önceki tariflerden nasıl yapıldığına ulaşabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Şimdi eldiven bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım.

Kaynak : https://www.1dogwoof.com/fox-fingerless-gloves-handwarmer-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler