Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bileklik Yapımı Kolay

Çok güzel bir model. Yapılışını sizlere ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Bu modele parmaksız eldiven, örgü kolluk modelleri de diyebiliriz. Bileklerimizi sıcak tutması için örüyoruz. Bileğimizi kavrayan bir model. Örgü bileklik modellerinden daha önce anlatımlı yine güzel modeller paylaşmıştık. Örgü bileklikleri çeşitli aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Boncuklarla, fermuarlarla, püskül ve ponponlarla. Uygun aparatlar kullanabilirsiniz. Kolay modellerden videolu örgü kolluk yapılışı modeli paylaşmıştık. Düğme ile süslediğimiz bir model. Dantel parmaksız eldiven yapımını da yine örebilirsiniz. Çok güzel bir örnek. Tavsiye edebilirim. Şimdi tığ işi örgü modellerinden yapılmış 2 ayrı renkte ip kullanılarak yapılmış örgü bileklik yapımı kolay modele geçelim.

Örgü Bileklik Nasıl Yapılır?

Bilekliği yaparken biz  sizlere sayı vereceğiz. Kendiniz için örmek istiyorsanız zincir çektiğinizde bileğinize ölçebilirsiniz. Bu şekilde sayıları ayarlayabilirsiniz. Vereceğimiz sayı sizin bileğinize dar veya bol olmasın.

Zincir sayısını 24 zincir çekerek başlayabilirsiniz. (Daha gevşek örmek istiyorsanız 28, 32 veya 36 olarak da başlayabilirsiniz.) Halka oluşturalım ve üzerine 24 sık iğne yapalım. 2. renge geçelim. 3 zincir çekelim. Aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 3 sık iğne atlayıp 4. sık iğne üzerine aynı yere 4 trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.

Aynı renkle az önce yaptığımız işlemi 4 trabzanlı olan tekrar edelim. Trabzanları tam ortaya batacağız.

Şimdi ilk rengimize geçelim. İlk rengimizi bilekliğe başladığımız sık iğneli kısımdan örmeye başlıyoruz. Sıra başında 4 zincir çekiyoruz. Yanına tığa 2 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. 2. renk ile 4 trabzan yapmıştık. Onların 2. ve 3. trabzan ortasına sık iğne ile batıyoruz. Yanından devam ederek 2 sık iğne daha yapıyoruz. Tekrar ilk tura dönüp 4lü grupların ortasına tığa 2 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz.

Anlatım biraz karışık gelmiş olabilir. Az sonra vereceğimiz pdf dosyasında resimler göreceksiniz. Yapılışı resimli olarak verilmiş. Kolay olduğunu göreceksiniz.

örgü bileklik yapımı kolay pdf

Ve bileklik bittiğinde çok güzel oluyor. 3 farklı renk uygulamasını görelim. % 50 pamuklu % 50 akrilik iplik ve 4 mm tığ kullanılmıştır.

Örgü Bileklik Yapımı Kolay

Örgü Bileklik Yapımı Kolay 1

Örgü Bileklik Yapımı Kolay 2

Kaynak : https://mijocrochet.wordpress.com/2017/03/11/odella-wrist-warmers-pulsvarmare/?blogsub=confirming#subscribe-blog

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler