Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Peçete Kenarı Dantel Modelleri

Amerikan servis örgü modelleri olarak yapabilirsiniz. Bebek battaniye kenarı tığlama örnekleri olarak yapabilirsiniz. Masa örtüsü kenar süsleri olarak örebilirsiniz. Peçete kenarı dantel modellerini sizlere şemalı olarak hazırladık. Kolay bir model. Rahatlıkla örebilirsiniz. Peçetelerinizin boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modeldeki amarikan servis modellerinin ölçülerini vereceğiz. Örgü supla yapımı misafirlerimizi ağırlarken masa düzeninde çok şık duruyor. Tabi evde kendimiz yemek yerken, kahvaltı yaparken de kullanabiliriz. Harika duruyor. Birazdan paylaşacağımız modelde hem kumaş hemde örgü kullanıyoruz. Yeni modele geçmeden önce daha önceki yazılarımızdan amerikan servislerden bahsedelim. Eski kotlardan servisler yaptık. Keçeden amerikan servisler yaptık. Örgülerden yaptık. Kağıt ipten amerikan servis yapılışı yaptık. Penye ipten amerikan servis yapımı modelleri hazırladık. Daha fazla model için tüm yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdide kumaşla kenarını tığlayarak amerikan servis yapıyoruz. Hadi detayları inceleyelim.

Kenar Tığlama Örnekleri

Peçete kenarı dantel modellerinden sizlere süper bir model hazırladık. Kırmızı pötikareli bir kumaş. Modası hiç geçmeyen bir kumaş. Ve güzel bir kenar dantel modelleri ile süslenmiş bir amerikan servis. Yapılışı oldukça kolay. Bu proje için ileri seviye dikiş, ileri seviye örgü bilmeye gerek yok. Yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla örebilirler.

Amerikan servis için aşağıdaki kumaş ölçülerini hazırlıyoruz. Kenar dikişlerini yaptıktan sonra şemadaki gibi delikler açıyoruz.

Peçete Kenarı Dantel Modelleri 5

Kumaşlarımızı hazırladıktan sonra yine aşağıdaki gibi kenarları tığlıyoruz. Şemada daireler zincir, artılar sık iğne uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. 3 turda kenarı tamamlıyoruz.

Peçete Kenarı Dantel Modelleri 4

Pamuklu iplik ve 3.5 mm tığ kullanıyoruz.

Peçete Kenarı Dantel Modelleri

Ve istediğimiz kumaşlarla amerikan servislerimizi hazırlıyoruz.

Peçete Kenarı Dantel Modelleri 2

Peçete Kenarı Dantel Modelleri 3

Peçete Kenarı Dantel Modelleri 1

Kaynak : https://susimiu.es/manteleria-vintage-ribetes-para-telas-o-telas-plastificadas/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler