Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kupa Kılıfı Yapılışı

Şiş örgü modelleriyle hazırlanmış kışın fincanlarımıza, kupalarımıza, bardaklarımıza giydirdiğimiz bir örgü modelinden bahsedeceğiz. Örgü kupa kılıfı yapılışı. Beğendiğimiz herhangi bir şiş örgü örnekleriyle örebiliriz. Modelde 2 ilmek değişimiyle saç örgüsü, burgu örgü modeliyle bir kılıf yapılmış. Beğendiğiniz şiş örgü örnekleriyle, tığ işi örneklerle fincan kılıfı modelleri örebilirsiniz. Düğmelerle süslediğimiz turuncu balkabağı renklerinde ördüğümüz kupa kılıfı çok minnoş duruyor. Şimdi birkaç örgü kupa kılıfı modellerinden bahsedelim. Yine çeşitli renklerde öreceğimiz şişle yaptığımız örgü bardak kılıfı yapımını inceleyebilirsiniz. Şimdi tığla ördüğümüz popcorn kalp motiften uyarlanarak örülen kupa kılıfı var. Tarifine kupa bardak kılıfı yapımından ulaşabilirsiniz. Bardak kılıfı nasıl örülür daha çok modeller var. Motiflerle yapılmış örnekler var. Tavşan desenli, ayıcık desenli kılıflarımız var. Şimdi örgü kupa kılıfı yapılışından şişle ördüğümüz örneğin anlatımına geçelim.

Şişle Kupa Kılıfı Nasıl Örülür?

Turuncu bal kabağı renklerinde, sonbahar renklerinde örülmüş burgu modeli çeşitleriyle desenlendirilmiş bir örneğimiz var. Örgü kupa kılıfı yapılışı için sizde beğendiğiniz desenleri kullanabilirsiniz.

Örgü Kupa Kılıfı Yapılışı 1

Şimdi ölçülerimiz kullanacağımız fincan, kupa, bardak boyutlarına göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden örgünüzü bardağınıza ölçerek ilerleyebilirsiniz. Modelde 5 mm şiş kullanılmış. Parça iplerinizle örebilirsiniz. 6 adet düğme kullanılmış. Kupa kılıfımız için şişe 50 ilmek atarak başlıyoruz. Şimdi 2 ilmek düz örüyoruz. Sonra sıra sonuna kadar 2 düz 2 ters örüyoruz. Kalan son 4 ilmeği düz örüyoruz.

2. turda 2 düz örüyoruz. Sonra sıra sonuna kadar 2 ters 2 düz örüyoruz.

3. tura geldiğimizde modelimizi kurmaya başlıyoruz. ( Eğer yanlış anlamadıysam model 2 ilmek düz örüyoruz. Sonra 2 ilmek birlikte örüyoruz. 2 ters örüyoruz. Sıra sonuna kadar.)

4.turda 2. turu tekrar ediyoruz.

İstediğimiz boyutlara gelene kadar bu 4 turu tekrar ediyoruz. Düğmelerde kullandığımız bant kısmı için şişe 11 ilmek atıyoruz. 1 sıra düz örüyoruz. Diğer turda 2 düz, şişe ip dola, 2 ilmek birlikte ör olarak devam ediyoruz. Şimdi sonda 4 ilmek kalana kadar düz örelim. 4 ilmeği ise 2 ilmek birlikte ör, şişe 1 ip dola, 2 düz ör olarak tamamlıyoruz. 2 sıra düz olarak örüp bandı tamamlıyoruz.

Örgü Kupa Kılıfı Yapılışı

Ayrıntılı bir şekilde örgü kupa kılıfı yapılışını tamamladık. Detaylara kaynak kısmından da ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-coffee-press-and-mug-cozies/CAK0537-004170M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler