Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kapı Süsü

Örgü kapı süsü modelleri hazırladık. Örgü kapı süsü için dilediğiniz örgü aplike modelleri ile süslemelerinizi yapabilirsiniz. Kokulu taş modelleri ile süslemeler yapabilirsiniz. Dekoratif düğmelerle örgü süslemeler yapabilirsiniz. Kordon örgü modeli ile tasarımlar hazırlamıştık. Atkılar, boyunluklar, paspaslar, takı modelleri, saç bandı modelleri hazırlamıştık. Örgü kapı süsü modelleri hazırlamıştık. Kordon örgü ile örgü süsleme nasıl yapılır bir kazak üzerinde anlatmıştık. Sizde şiş örgü modelleri ile tığ işi örgü modelleri ile ördüğünüz örgüleri süsleyebilirsiniz. Kordon örgü modelinden neler yapılır önceki yazılarımızda bulabilirsiniz. Şimdi örgü kapı süsü detaylarına geçelim.

Örgü Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Şiş örgü teknikleri ile yaptığımız kolay bir kapı süsü. Önce haraşo örgü modeli ve düz – ters örgü modeli ile panoyu hazırlıyoruz. Daha sonra kordon örgü ile yazacağımız yazının süslerini hazırlıyoruz. Alt pano için 14 x 26 cm çapında bir panel hazırlıyoruz. Strafor köpük, karton keserek hazırlayabilirsiniz. Üzerini ördüğümüz parça ile kaplayabilirsiniz. Üzerine sığacak şekilde istediğiniz yazıları hazırlayabilirsiniz. Bebeklerinizin, çocuklarınızın isimlerini, eşinizin ve sizin isimlerinizi, gülümse, merhaba, açık kapalı gibi yazılar hazırlayabilirsiniz.

Örgü Kapı Süsü 8

Örgü Kapı Süsü

Yonca için kullanacağımız şema bu şekilde verilmiş. örgü kapı süsü için de aşağıdaki boyutlar verilmiş.

Örgü Kapı Süsü 7

Örgü Kapı Süsü 9

Farklı birçok süsleme kullanacağımız model bittiğinde çok güzel görünecek. Kordon örgü modelinin yapılışını en altta videolu olarak bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Örgü Kapı Süsü 3

Örgü Kapı Süsü 2

Örgü Kapı Süsü 1

Örgü Kapı Süsü 10

Örgü Kapı Süsü 4

Örgü Kapı Süsü 5

 

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8131

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler