Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncukla Broş Yapımı

Kum boncuklarla, boru boncuklarla harika bir yaka iğnesi modelleri yapıyoruz. Tasarımı istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Kıyafetlerinizin üzerinde çok şık duracak. El yapımı broş modellerinden zaman zaman paylaşımlarımız oluyor. Boncukla broş yapımı ile ilgilenenler için sadece model paylaşımlarımızda oluyor. Ama beğenip yapmak isteyenler için nasıl yapıldığını anlatan paylaşımlardan bahsetmek istiyorum. Kum boncuktan yusufçuk broş yapımı sanırım ilk paylaştığımız modeller arasında. Keçe üzerine, süetler üzerine, deri üzerine işlemeler yaparak broşlarınızı yapabilirsiniz. Boncuktan kelebek broş yapımı da harika bir örnek. Aynı renk olan çeşitli boyutlarda ve şekillerde boncuklarla yapılmış bir model. Sizde bu modellerden yola çıkarak istediğiniz figürlerden rozet yapımı yapabilirsiniz.

Yaka İğnesi Nasıl Yapılır?

Boncukla broş yapımı için keçeye, yaka iğnesine, istediğiniz renkte kum boncuklara ve boru boncuklara ihtiyacımız olacak. Ana hat olarak beyaz boru boncuk kullanıyoruz. Gold rengi, gümüş rengi ve siyah hatlarla da çok güzel olacaktır. Dış hattı siyah yapıp içini gold boncuklarla doldurabilirsiniz. Yada dışı gol yada gümüş yapıp içini siyah boncuklarla doldurabilirsiniz. Örneklerini görmüştüm. Çok güzel duruyor. Keçe, deri, süet üzerine istediğiniz deseni çizip boncukları desenin üzerine dikmeye başlıyoruz. Renkleri, boncukların şekillerini istediğimiz gibi ayarlıyoruz. Aynı tekniği kum boncuk takı modellerinde, kolyelerde de yapabilirsiniz.

Boncukla Broş Yapımı

Birçok şekilde kullanabilirsiniz. Yaka iğnesi olarak, kitap ayracı olarak kıyafetlerinizi süslemede bu tekniği kullanabilirsiniz. Şimdi nasıl yapıldığını görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler