Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Atık Malzemelerden 5 Kendin Yap Projesi

Cam kavanozlar, hasır ipler, danteller… Kullanıp işimiz bittiğinde attığımız atık malzemelerden muhteşem fikirler hazırladık. Ev dekorasyonunda kullanacağınız harika kendin yap projeleri. Cam kavanozları süsleme modelleri. Hasır iple neler yapılır sorusunun cevabı bu videoda. Dekorasyonda evinizin istediğiniz bölümünde kullanabilirsiniz. Her bir proje o kadar güzel ki. Hatta bu modelleri evde çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz.

Dekorasyon çalışmalarında bugüne kadar 500 den fazla çalışmaya yer verdik. Hepsine önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz. Bugün burada sadece birkaç tanesine değinebileceğiz. Maalesef hepsini buraya sığdırmak çok zor. Mesela ilk paylaştığımız modeller arasında güzel bir orta sehpa yapımı var. Yine atık malzemeleri değerlendirerek yapıyoruz. Detaylara ise meyve kasasından sehpa yapımından ulaşabilirsiniz. Çekmece içinde, baza altlarında, dolaplarda atıl şekilde bekleyen çizilmiş, kullanılmayan CD leri de dekor ürünleri yapımında kullanabilirsiniz. En güzel örneklerinden biri eski CD den duvar süsü yapılışı. Kuşlu çok güzel çalışmalara yer vermiştik. Bahsedeceğimiz bir diğer içerik ise mutfak dekorasyonunda kullanacağımız bereket çuvalı olacak. Yine çocuklarımızla birlikte yapacağımız modeller arasında. Anlatımına ise bereket çuvalı nasıl yapılırdan ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim hepimizin  çok hoşuna gidecek hemen yapmak isteyeceğimiz atık malzemelerden 5 kendin yap projesini incelemeye.

Jüt Hasır İp ile Neler Yapılır?

Çeşitli boylarda, çeşitli şekillerde cam kavanozları hasır iplerle, çuval bezleriyle birleştirerek evimize renk katacak kendin yap projeleri hazırladık. Renkli hasır ipleri, renkli yünleri, çeşitli boncukları da çalışmanızda kullanabilirsiniz. Kırılmış ama atmaya kıyamadığınız şişeyi vazo yapımında kullanabilirsiniz.

Atık Malzemelerden 5 Kendin Yap Projesi

Çok güzel görünüyor değil mi. Fotoğrafta gördüğümüz 5 modelin nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Hazırsanız hemen videoya geçelim ve atık malzemelerden 5 kendin yap projesinin yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler