Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Çamaşır Sepetini Değerlendirme

Hobi dünyasına ait güzel bir çalışma hazırladık. Eski, kötü görünen plastik çamaşır sepetlerinden kurtuluyor yepyeni bir sepete kavuşuyoruz. Evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Çeşitli iplerle eski çamaşır sepetini değerlendirme projeleri yapabilirsiniz. Aynı çalışmayı halat iplerle yapabilirsiniz. Örneğini daha önce paylaşmıştık. Plastik çamaşır sepeti süslemeden detaylara ulaşabilirsiniz. İsterseniz sevdiğiniz renklerde halatları boyayabilirsiniz. Üzerine stencıl şablon uygulamaları yapabilirsiniz. Hasır halattan çamaşır sepeti yapılışı ise plastik, metal bir kutunun geri dönüştürülmüş hali. Kendin yap projeleri dekorasyonda çok kullanıyoruz. Birazdan paylaşacağımız parçayı kirli sepetinden oyuncak sepeti yapımı olarak kullanabilirsiniz. Yine kirli sepeti olarak kullanabilirsiniz. Hobi kutusu olarak kullanabilirsiniz. İplerinizi, dikiş malzemelerinizi koyabilirsiniz. Eski çamaşır sepeti değerlendirme çok amaçlı bir proje. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Şimdi yapılışına geçelim.

Çamaşır Sepeti Giydirme

Kullanmadığımız, bir tarafları kırılmış çamaşır sepetlerimizi değerlendirerek yepyeni bir hale dönüştürüyoruz. Eski halinden eser kalmıyor. Çiçeklerin altına saksılık olarak kullanabilirsiniz. Bu tarz çalışmaları penye ip, kordon ip, hasır ip, makrome ip gibi birçok iple kaplayabilirsiniz. Eski çamaşır sepetini değerlendirmek için kullanacağımız malzemeler ile başlayalım. Plastik çamaşır sepeti, istediğimiz renkte ve çeşitte iplik, sıcak silikon, makas kullanacağız.

Eski Çamaşır Sepetini Değerlendirme 3

Malzemeler hası ise başlıyoruz sepetimizi yenilemeye. Sepetimiz temiz ve tozdan arındırılmış olmalı. Daha sonra sepetin ağız kısmından başlayarak spiral şekilde sarmaya başlıyoruz. Sıcak silikon ile yapıştırıyoruz. İstediğimiz renk iple başlıyoruz.

Eski Çamaşır Sepetini Değerlendirme

Eğer 2 renkli çalışacaksak belli bir yere geldikten sonra ipi kesip bitiriyoruz. Ve kaldığımız yerden diğer rengimizle devam ediyoruz.

Eski Çamaşır Sepetini Değerlendirme 1

Sepetin içine isterseniz astar geçirebilirsiniz. Pamuklu desenli, çiçekli kumaşlarla da astarlar çok güzel olacaktır. Tek renk veya geometrik desenli kumaşlar da kullanabilirsiniz. Bu tercih tamamen sizin. Sepeti tamamlıyoruz ve ortaya çok güzel bir sepet çıkıyor.

Eski Çamaşır Sepetini Değerlendirme 2

Kaynak : https://www.redbookmag.com/home/decor/how-to/a48704/diy-laundry-basket-storage-decor/

Benzer İçerikler
One thought on “Eski Çamaşır Sepetini Değerlendirme”
  1. ZAFER TEZCAN dedi ki:

    harıka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler