Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İpten Lamba Nasıl Yapılır?

Kendin yap projelerinden bu gün ipten lamba nasıl yapılır onu hazırladık. Çok kolay bir proje. Kolay olmasına karşın çok güzel duruyor. Çok şık. Ev dekorasyonunuza uyumlu renklerle yapabilirsiniz. Makromeden lamba olarak da yapabilirsiniz. Yeni projenin yapılışına geçmeden önce her zaman olduğu gibi daha önce bahsettiğimiz lamba modellerine değinelim. Örgü çiçek gece lambası yapımı süper bir örnek. Çocuk odası dekorasyonu için yapabilirsiniz. Makrome ipinden lamba yapımı ise hazır olarak aldığımız iskeletlerin üzerine makrome düğüm çeşitleri ile yapılmış bir model. Fincandan lamba yapımı ise kırılan takımları değerlendirebileceğimiz çok güzel bir proje. Şimdi en az bu saydığımız projeler kadar güzel herkesin rahatlıkla yapabileceğiniz bir örnek.

İple Lamba Yapımı

Hazır lamba, avize iskeletler üzerine yapılmış harika bir proje. Hem kolay hemde şık. Evde kalan ipleri değerlendirmek için de güzel bir proje. Nasıl yapıldığını adım adım sizlere resimlerle hazırladık. Avize, lamba, lambader… Her türlü çalışmada kullanabilirsiniz. Püsküllerle de süsleyebilirsiniz lambalarınızı. Şimdi ipten lamba nasıl yapılır hemen adımlarına başlayalım.

  • Renkli ipler
  • Makas
  • Avize iskeleti

Lambayı yapmaya başlayacağımız kısımdan ipi biraz fazla bırakıyoruz. Düğüm yaparak başlıyoruz. Alt kısma gelince ipi 2 kez dolayıp üst kısma geçiyoruz. Tekrar 2 kez dolayıp alt kısma geçiyoruz. İstediğimiz kısımda renk değişikliği yapıyoruz.

İpten Lamba Nasıl Yapılır?

İpten Lamba Nasıl Yapılır? 1

İstediğimiz sayıda renk kullanabiliriz. İstediğimiz kısımlarda değişiklikler yapabiliriz. Püsküllerle süsleyebiliriz.

İpten Lamba Nasıl Yapılır? 2

İpten Lamba Nasıl Yapılır? 3

İpten Lamba Nasıl Yapılır? 4

Avizemiz çok güzel oldu. Evinizin dilediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz.

İpten Lamba Nasıl Yapılır? 5

İpten Lamba Nasıl Yapılır? 6

Kaynak : https://www.perlesandco.co.uk/DIY-lampshade-with-wool-s-4601-121.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler