Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kapıdan Çerçeve Yapılışı

Evinize bakım yaptınız ve kapıları değiştirdiniz. Yada köy evlerinden komşunuzdan veya bir yerden elinize camlı kapı, çerçeveli kapı geçti. Eskitme boyamalarla, sevdiğiniz ahşap boyama teknikleri ile yenileyerek ve sevdiğiniz fotoğrafları kullanarak güzel bir eski kapıdan çerçeve yapılışını deneyebilir keyifle yapabilirsiniz. Yapmak isteyenler için ev dekorasyonunda eski ürünleri, kendi yaptığı ürünleri kullanmayı sevenler için güzel bir çalışma hazırladık. Çerçeve yapımı, fotoğraf albümü yapımı olarak birçok fikir, dıy dekorasyon kendin yap projeleri paylaştık. Şimdi kışlık hazırlıklara, örgü modellerine kısa bir mola verip güzel bir proje daha yapıyoruz. Yine yenileme fikirlerinden kendi yaptığım, arkadaşlarımın yaptığı projeleri de paylaşmıştık. Sehpa yenilemek isteyenler için sehpa yenileme nasıl yapılır önceki yazılarda bulacağınız fikirlerden. Mobilya boyama evde yapabileceğiniz çalışmalardan. Daha fazla evde ahşap boyama teknikleri için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Hadi şimdi eski kapıdan çerçeve yapılışına geçelim.

Eski Kapıdan Çerçeve Nasıl Yapılır?

Oldukça kolay bir proje. Çok kolay bir şekilde sizde eviniz için eski kapıdan çerçeve yapılışını deneyebilir sevdiğiniz fotoğrafları sergileyeceğiniz güzel bir çerçeve yapabilirsiniz. Kullanacağınız kapıları istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Eskitme, çatlatma, varak uygulaması gibi birçok teknik uygulaması yapabilirsiniz. Oldukça fazla çeşitlilikte akrilik boyalar var. Akrilik boyalar ile boyayarak çerçeveleri yapabilirsiniz. Kapıların alt kısmına askılar ekleyebilir çantalarınızı, montlarınızı, eşyalarınızı asabilirsiniz.

Kapı aşağıdaki gibi olacak. Çerçeveli kapıların diyelim ki camlı kısımlarında ahşaplar var. Ahşapları keserek, çivili ise sökerek çıkartabilirsiniz. İstediğiniz kısımlara zımpara ile eskitme yapabilirsiniz. Farklı bir renkte ise yine akrilik boyalarla kapılarınızı boyayabilirsiniz.

Eski Kapıdan Çerçeve Yapılışı

Kapıyı hazırladıktan sonra çerçeve kısımlarına uygun olacak şekilde fotoğraflarımızı hazırlamak ve bu kısma arkadan yapıştırmak. Bant kullanabilirsiniz.

Eski Kapıdan Çerçeve Yapılışı 2

Eski Kapıdan Çerçeve Yapılışı 4

Eski Kapıdan Çerçeve Yapılışı 3

Çerçeve hazır. Evinizin istediğiniz köşesine asarak kullanabilirsiniz. Burada dış kapı girişine asılmış. Askılarda kullanılarak çok güzel bir çalışma yapılmış.

Eski Kapıdan Çerçeve Yapılışı 1

Eski Kapıdan Çerçeve Yapılışı 5

Eski Kapıdan Çerçeve Yapılışı 6

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler