Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sehpa Yenileme Nasıl Yapılır?

Ahşap boyamada bugün sehpa yenileme projesinden bahsedeceğiz. Bende evimde bazı mobilyaları boyamıştım. Annemin salon takımı mobilyasını boyayarak yenilemiştim. İlk olarak ahşap tepsi boyama yapmıştım. Sonra TV ünitesini boyamıştım. Sonra işi büyüterek annemin salon mobilyalarını boyadım. Yine yazı içinde videosunu bulacaksanız. Artık mutfak dolaplarını, kapıları, mobilyaları, banyoları, fayansları her yeri boyuyoruz. Daha az maliyetle evde bulunan eşyalarımızı yeniliyoruz. Mobilya boyama evde yaparak istediğiniz renklerde yenileyebilirsiniz. Yenileme işlemi yaparken sehpa yenileme dekupaj desenleri, sehpa yenileme eskitmeler, budak desenleri yapabilirsiniz. Sehpa yenileme nasıl yapılır izleyeceğiz. Çok güzel bir örnek olmuş. Atılan bir sehpa yenilenerek şahane yepyeni bir görünüme kavuşmuş. Eski mobilya yenileme fikirlerini inceleyerek yenileme işlemleri yapabilirsiniz. Sehpa yenileme çalışması detaylarına geçelim.

Sehpa Yenileme Sehpa Boyama

Atılan bir sehpayı tamir edip tekrar boyayarak yenileyebilir ve yepyeni, ilk halinden bile daha güzel görünüme kavuşturabilirsiniz. Uzun süre kullandığınız mobilyaları, sağlam ve atmaya kıyamadığınız mobilyaları yenileyerek modern, günümüz modasına uygun renklerde tasarlayabilirsiniz. Sehpa yenileme nasıl yapılır adımları ile başlayalım.

Önce sehpamızın tamir gerektiren kısımları varsa o kısımları düzeltiyoruz.

Sehpa Yenileme Nasıl Yapılır? 7

Sehpa Yenileme Nasıl Yapılır? 4

Sehpa Yenileme Nasıl Yapılır? 2

Boyamaya başlayabiliriz. Seçtiğiniz renkte boyalar, fırçalar, vernik gerekli olacak. Ben annemin mobilyalarını boyarken zımpara yapmamıştım. Direk boyamaya başlamıştık. TV ünitesini boyarken ise rich parlak yüzey astarı kullanmıştım. Hiç zımpara yapmadan boyamıştım her iki mobilyayıda. Sizde öyle yapabilirsiniz.

İşte burada annemin mobilyasını nasıl boyadığımı görebilirsiniz.

Sehpada ise mineralli tebeşir boya kullanılmış. Son hali ise aşağıdaki gibi.

Sehpa Yenileme Nasıl Yapılır? 1

Sehpa Yenileme Nasıl Yapılır? 5

Sehpa Yenileme Nasıl Yapılır? 8

Sehpa Yenileme Nasıl Yapılır? 3

Sehpa Yenileme Nasıl Yapılır? 6

Sehpa yenileme nasıl yapılır şimdi videolu anlatımla izleyelim. Çok güzel oldu. Aynı tarzda veya istediğiniz renklerde boyayarak yenileme işlemleri yapabilirsiniz. Eski sehpa nasıl yenilenir izliyoruz.

Kaynak : https://salvagedinspirations.com/salvaged-old-coffee-table-makeover/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler