Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

One Stroke Tekniği ile Gül Yapımı

Genelde ahşap boyamada kullanılan bir teknik. Önce sizlere resimli olarak nasıl yapıldığına dair birkaç görsel paylaşımında bulunacağız. Daha sonra resimlerin altında hemen güzel bir video bulacaksınız. Ahşap boyama ile de zaman zaman paylaşımlarımız olmuştu. Ev dekorasyonunda kullanacağınız çok şık ürünler boyamıştık. Mesela son zamanlarda sıkça mutfak dekorasyonunda kullanılan tahta kaşık nasıl boyanır paylaşmıştık. Özellikle çeyiz hazırlığında olan arkadaşlar evlerine , çeyizlerine uygun renklerle tahta kaşıkların tuttuğumuz kısımları boyuyorlardı. Biz modelde ombre yapımından bahsetmiştik. Mint yeşili ile boyamıştık kaşıkları. Bu senenin trend renklerinden mint ve pembe. Siz istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Yine mobilya yenilemek isteyenler için eski mobilya yenileme yapımlarından bahsetmiştik. Ben TV sehpamı boyamıştım. Aynı şekilde yine bir fiskos sehpamı ve ahşap tepsi boyamayı yapmıştım. Sizlerle nasıl yaptığıma dair paylaşımlarda bulunmuştum. Çok beğenilmişti sizler tarafından. Ben şablon ve dekupaj kağıdı kullanmıştım.  Şimdi paylaşacağınız one stroke örneklerini hiç denememiştim. Yapılışı keyifli bir tekniğe benziyor.

One Stroke Çiçek Nasıl Yapılır?

Çiçeğin şekline göre yaprakları yapıyoruz. Bazı modellerde içten dışa, bazılarında ise dıştan içe doğru yapıyoruz. Şimdi her iki tekniğe de uygun çalışmaları resimli olarak görelim.

Resimli olarak farklı şekillerde yapılmış one stroke gül çalışmaları gördük. Şimdi videolu olarak güzel bir çalışma görelim. Sizdenizde kullanabilirsiniz bu tekniği.

Kaynak : http://orchidnail.blogspot.com.tr/2013/06/tuto-rose-one-stroke.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler