Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mobilya Boyama Evde

Daha önce sizlere annemin mobilyalarını boyadığımdan bahsetmiştim. Mobilya boyama nasıl yapılır detayları ile anlatmıştım. Ve yaparken sizler için video hazırlamıştım. Çok güzel olmuştu sonuç. Şimdi aynı teknikle komşum da mobilyalarını boyadı. Tıpkı yeni almış gibi. Sandalyelerini evde kendisi kapladı. Ve böylece daha ucuza mal etti. Önceki haline göre ne kadar aydınlık olmuş değil mi. Eski mobilya yenilemek istiyorsanız benim yaptığım dönüşüm sizlere fikir verebilir.

Annemin mobilyalarını boyamadan önce evde mobilya boyama örneklerini inceledim. Koltuklarına da uyacağı için budak deseni yapmaya karar verdim. Budak aleti ile kolayca yapabilirsiniz. Hobi dünyasına ait boyama çalışmalarını yaptıktan sonra çok pahalı fiyatlara değişimler yerine daha ucuza mal ederek kendim yapmaya karar verdim. Tuvalet ve banyomu da yenilemek istiyorum. #Evdekaldığımız bu günlerde evde mobilya boyama videomuzu izleyerek sizde küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Küçük dediğimize bakmayın dönüşüm harika oluyor.

Mobilya Boyama Evde Nasıl Yapılır?

Mobilya boyama evde yaptığımız için toz olmaması için camların kapalı olması gerekiyor. Ve tabi bir yükselti üzerine mobilyaları koyduğunuzda alt kısımları daha kolay boyayabilirsiniz. Gazete, poşet sermeyi unutmayalım. Boya olarak ben cadence kullanmıştım. Beğendiğiniz renklerle sizlerde boyama yapabilirsiniz. Evde mobilya boyama kadans, vernik, fırça kullanacağız. Eskitmeler yapabilirsiniz. Budak deseni yapabilirsiniz. Dantel transferler, dekupaj uygulamaları yapabilirsiniz.

Mobilyalar boyamadan önce kahverengi idi rengi. Mobilyalarımız temiz olmalı. Boyama işlemine geçmeden önce silebiliriz. İlk 2 kat yaptığımız zaman boyayı korkmuyoruz. Çok kötü görünüyor. Nasıl düzelecek demiyoruz. Ve tekrar boyamaya devam ediyoruz. 4 katta belki 5 katta istediğimiz görüntüye kavuşuyoruz.

 

Mobilya Boyama Evde 6

Mobilya Boyama Evde 7

Ve boyama işlemi bittikten sonra mobilyaların görüntüsü. İsterseniz dolapların içine hasırlar, kumaşlar, desenli kağıtlar yapıştırabilirsiniz.

Mobilya Boyama Evde

Mobilya Boyama Evde 4

Mobilya Boyama Evde 2

Mobilya Boyama Evde 5

Mobilya Boyama Evde 1

Mobilya Boyama Evde 3

Şimdi annemin mobilyalarını boyarken sizlere yaptığım aşamaları anlattığım videoya geçmek istiyorum. Sizde boyadığınız mobilyaların örneklerini bizlere gönderebilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler