Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır?

Bugün sizlere annemin mobilyalarını boyarken hangi aşamalardan geçtik, neleri yaptık onlardan bahsedeceğim. Önceki venge rengi, siyah kasvetli görüntüsünden kurtuldu yepyeni ferah bir görünüme kavuştu. Kısa bir video ile mobilya boyama nasıl yapılır detayları ile anlatmaya çalıştım. Bu süreçte bıkmadan usanmadan tüm sorularıma cevap veren, yardım eden dekotrend Tacihan Hanıma çok teşekkür ederim. Daha önce bu takımın parçası olan TV sehpasını boyamıştım. Detaylarına eski mobilya yenileme içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Orada farklı bir boya kullanmıştım. Ve vernik sürmemiştim. Birazdan paylaşacağımız zımparasız mobilya boyama aşamalarında ise farklı boyalar kullandım. Yine evimde bulunan fiskosu boyarken aşamalarını sehpa yenilemede sizlerle paylaşmıştım.  Bu sefer daha büyük bir işe kalkıştım. Ve balşardım. Biraz cesaret ve biraz sabır gerekiyor. Kaplama mobilya boyamayı çok güzel bir şekilde tamamladım. Şuana kadar kusma falan yapmadı. Hobi dünyasına ait zaman zaman evde mobilya boyama örneklerinden bahsediyoruz. Şimdi yine baştan sona yenilenmiş bir proje hazırladık. Mobilya boyama nasıl yapılır hazırsanız detayları başlıyoruz.

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? 44

Mobilya Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Annemin mobilyalarının renklerini değiştirdim. Ve boyarken sizlerle aşama aşama paylaşmaya çalıştım. Umarım faydalı bir video olur. Yapmak isteyenlere biraz cesaret verir. Ben yeni halini çok beğendim. Aklınıza takılan bir konu olursa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Mobilya boyama nasıl yapılır derseniz hemen başlayalım kısaca nasıl yaptığımıza. Mobilyalarımızın rengi aşağıdaki gibiydi. Masa, 8 sandalye, gümüşlükler ve konsoldan oluşan bir takım. Şuan sandalyelerini boyuyorum.

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır?

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? 1

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? 2

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? 3

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? 4

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? 5

Takım koyu renkli bir takımdı. Venge rengi. Boya olarak Cadence boya kullandım. Eskimiş beyaz rengi 2 lt. 2 adet rulo fırça, 1 adet normal fırça, vernik, kahverengi eskitme boyası ( renk kodu 302), budak aleti, medium glazing kullandım. Videonun başındı bahsetmiştim. Daha sonra ilk satı sulandırarak yaptım. Baya kötü görünüyordu. Tıpkı alttaki fotoğraftakiler gibi.

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? 6

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? 7

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? 8

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? 9

İlk 2 kat kötüydü. 3 ve 4. katta kapandı ve daha güzel göründü. Daha sonra budak deseni yaptım. Tekrar kuruduktan sonra vernik işlemine geçtim.

Kulpları da değiştirdik. Netten almıştım. Koltuk takımı yastıkları ile çok uyumlu ve yaptığımız boya ile uyumlu çok güzel bir kulp aldık.

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? 18

Vernik işleminden sonra harika oldu mobilyalarımız. Bu takım bize nakliye ile birlikte bir yere sorduğumuzda 3500 demişlerdi sandalye kumaşları hariç boyama kısmı bizlere 350 TL ye mal oldu. Sizde daha ucuza getirerek mobilyalarınızı boyayabilirsiniz. Son halini görelim mi.

Şimdi mobilyalarımızı nasıl boyadık ayrıntılarını videoda görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler