Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sandalye Kaplama Nasıl Yapılır?

Sandalyelerinizi ve mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Sizlere sandalye kaplama nasıl yapılır güzel bir video hazırladık. Videodan takip ederek sandalyelerinizi ve mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Bende annemin mobilyalarını yenilemiştim. Yenilerken sizlere video çekmeye çalıştım. Mobilyaları daha önce venge rengi idi. Siyahtı. Beyaza boyadık ve görüntü tamamen değiştir. Harika oldu. Yepyeni bir mobilya almış gibi. Sandalyeleri de boyadım. Ama kumaşı bir döşemeciye yenilettik. Birazdan yayınlayacağımız video ile döşemeleri de kendiniz yapabilirsiniz. Dekorasyonlarınızı tamamen değiştirebilirsiniz.  Mobilya boyama nasıl yapılır önceki yazımızdan detaylarına ulaşabilirsiniz. Yine altta sizlere videosunu vereceğiz. Mobilya yenilemeleri bu şekilde yapabilirsiniz. Eski mobilya yenilemeleri akrilik boyalarla yapabilirsiniz. Yuvarlak sandalye kaplamaları da , kare sandalye kaplamaları içinde aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Sandalye Boyama ve Kaplama

Hem sandalye boyuyoruz. Hemde kaplıyoruz. Aşamalarını videoda bulabilirsiniz. Eğer tamamen mobilyalarınızı yenilemek isterseniz yine videolu yapılışını bulabilirsiniz. Sandalye kaplama nasıl yapılır ve mobilya yenileme nasıl yapılır videolu anlatımlarla bulabilirsiniz. Akrilik boyalar ile istediğiniz renklerde mobilyalarınızı boyayabilirsiniz.  Şablonlar, stencıl uyglumaları yapabilirsiniz. Ve döşemelik kumaşları da istediğiniz renk ve desenlerde seçebilirsiniz.

Sandalye Kaplama Nasıl Yapılır

Ben annemin mobilyalarını zımpara yapmadan direk olarak boyadım. Siz isterseniz zımpara yapabilirsiniz. Sandalye yenilendiği zaman yukarıdaki gibi görünecek. Annemin mobilyaları ise aşağıdaki gibi göründü.

Sandalye Kaplama Nasıl Yapılır 1

Rich multi surface boyalarını kullandım. Video başında kullandığım malzemelerden bahsetmiştim. Budak aleti ile budak deseni verdim mobilyaya. Harika oldular. Önce mobilyaları nasıl yeniledim onu izleyelim.

Şimdi aşağıdaki videoda olduğu gibi sandalyeleri boyadım. Ve yine aynı şekilde kumaş ile kaplandı. Kumaşı kaplamayı vaktim olmadığı için yapamadım. Netten kumaşı aldım ve döşemeciye daha uygun fiyata yaptırdım. Sadece kumaş ile kaplandı. Süngeri değişmedi. O yüzden uygun oldu. Tabi boyasını da kendim yaptığım için.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler