Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

DIY, Sallanır Sandalye Yenileme Nasıl Yapılır ?

Eski bir sallanır sandalyeniz var ve yenilemek istiyorsunuz. Şimdiki projemiz eski sandalyelerini yenilemek isteyenler için çok güze bir proje. Beğendiğimiz yenileme projelerini sizinle paylaşmak bize keyif veriyor. Birlikte daha önce metal sandalye yenileme işlemini görmüştük. Üzerine evde kalan iplerle işleme yapmıştık. Daha sonra birlikte ahşap sandalye yenileme işlemini de görmüştük. Oturum kısmının kumaşını değiştirmiştik. Diğer kısımlarını beyaza boyamıştık.

Yenileme projelerinden diğerleri de evde kendim yaptığım venge rengi ahşap TV sehpasını beyaza boyamıştım. Bir mobilyacıya sorduğumda biraz pahalı bir fiyat istemişti benden ve garanti vermemişti kusabilir diye. Bende evde kendim polisan X1 ile boyadım. Vernik atmamıştım. Ne olur ne olmaz belki kusar tekrar boyamam gerekir diye. Ama kusmadı. Ben boyayı 35 tl ye almıştım. Ve daha ucuza mal ettim. Hemde istediğim renge boyayarak.

Şimdi aşağıda resimlerle sizlere sallanır sandalye yineleme işlemini anlatacağız.

Sallanır Sandalye Yenileme Yapılışı

Sandalyeyi önce zımpara yapalım. Daha sonra nemli bir bezle silip tozunu alalım. İstediğimiz renge boyayıp yeni görünümüne kavuşturalım. Eğer sizin sandalyenizde de böyle delikli kısımlar var ise evde kalan iplerinizle nakış işleyebilirsiniz. Gerçekten çok şık oluyor. Nakış işledikten sonra arka kısmına astar geçirebilirsiniz. Zımba ile tutturarak. Mint yeşili ahşap boyamaya da cam boyamaya da çok yakışıyor.

DIY, Sallanır Sandalye Yenileme Nasıl Yapılır ? 9

DIY, Sallanır Sandalye Yenileme Nasıl Yapılır ? 1

DIY, Sallanır Sandalye Yenileme Nasıl Yapılır ? 8

DIY, Sallanır Sandalye Yenileme Nasıl Yapılır ? 7

DIY, Sallanır Sandalye Yenileme Nasıl Yapılır ? 6

DIY, Sallanır Sandalye Yenileme Nasıl Yapılır ? 5

DIY, Sallanır Sandalye Yenileme Nasıl Yapılır ? 2

DIY, Sallanır Sandalye Yenileme Nasıl Yapılır ? 3

DIY, Sallanır Sandalye Yenileme Nasıl Yapılır ? 4

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler