Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tahta Kaşık Nasıl Boyanır?

Mutfaklarımızda olmazsa olmazlardandır tahta kaşıklar. Ve son zamanlarda mutfak dekorasyonunda önemli bir yere sahip oldu tahta kaşık süslemesi. Şimdi nasıl yapıldığını sizlerle paylaşacağız. Artık sizde evde istediğiniz renklerde tahta kaşıklarınızı boyayabilirsiniz. Penye ipten sepet modellerini de mutfak dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Tabi ahşap boyama ürünlerini ve cam boyama ürünlerini de çokça mutfak dekorasyonunda kullanıyoruz.

Tahta Boyama ile Tahta Kaşık Süsleme

Havalar soğuk. Dışarı çıkamıyoruz. Sıcacık evlerimizde rahat rahat oturuyoruz. Evde geçen zamanı en iyi değerlendirmenin yollarından biri de evde hobi ile, zanaat ile uğraşmak. İşte sizlere basit ama çok güzel bir örnek evde birşeyler yapmak için. İstediğiniz renklerde severek yapacaksınız bu hobiyi. Ahşap boyama sevenler için çok güzel , şık ve kolay bir model. Eminim aranızda daha önce yapanlar olmuştur. Kendinize ait sizin elinizden çıkan muhteşem tasarım ürünleri. Mutfağınıza renk katacak.

Malzemeler

  • Bambu tahta kaşıklar
  • Kağıt bant
  • Akrilik boya ( beyaz ve seçtiğiniz bir renk)
  • Sünger fırça
  • Pamuklu çubuk
  • Boyaları koymak için herhangi bir kap
  • Vernik

Tahta Kaşık Nasıl Boyanır?

Tüm malzemelerimiz bu kadar. Hazırsa başlıyoruz. Öncelikle kaşıklarımızı tencere içine koyarak ölçü alıyoruz. Yemek kısmına gelmemesi için. Aldığınız bu ölçü yerinden kağıt bant ile bantlıyoruz.

Tahta Kaşık Nasıl Boyanır? 1

Biz ombre yapacağız. Siz isterseniz direk olarak hazırlayabilirsiniz. Biraz beyaz ve mint yeşili ile istediğimiz rengi elde edelim.

Tahta Kaşık Nasıl Boyanır? 5

Tahta Kaşık Nasıl Boyanır? 6

Tahta Kaşık Nasıl Boyanır? 2

Daha sonra sünger fırça ile kaşığın sap kısmını boyayalım. Delikli kısmı için pamuklu çubuk kullanabilirsiniz. Boya kuruduktan sonra kapanana kadar aynı işlemi bir kaç kat tekrar ediyoruz.

Tahta Kaşık Nasıl Boyanır? 3

Tahta Kaşık Nasıl Boyanır? 7

Tahta Kaşık Nasıl Boyanır? 4

Tüm boyama işlemi bittikten sonra 2 kat yıkanabilmesi ve güvenle kullanılabilmesi için vernik kullanalım. Tüm işlem bu kadar. Hediyelik fikir için bile oldukça iyi.

Tahta Kaşık Nasıl Boyanır? 8

Tahta Kaşık Nasıl Boyanır? 9

Kaynak : http://lydioutloud.com/2016/05/16/diy-ombre-kitchen-utensils/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler