Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bahçe Yolu Yapımı

Bahçe dekorasyonu için güzel bir çalışma hazırladık. Betondan dekorasyon fikirleri hazırlamıştık daha önce. Genelde betondan saksı modelleri yaptık. Bugün ise betondan bahçe yolu yapımını deneyeceğiz. Böylece bahçelerimiz için yollar yapacağız. Doğadan topladığınız taşları da yol yapımında kullanabiliriz. Taşlarla yapılmış bahçe fikirleri bahçemizi çok güzel hale getiriyor. Bahçelerde paletleri de çok kullanıyoruz. Yine ağaçları, kütükleri, araba lastiklerini çok kullanıyoruz. Araba lastiğinden sehpa, araba lastiğinden saksı çok yaptığımız çalışmalardan. Araba lastiği ile bahçe dekorasyonunda salıncaklar, çiçeklikler, çeşitli hayvanlar yapabiliriz. Kuru ağaçları, kütükleri de bahçe dekorasyonunda kullanabiliriz. Bahçe süslerinde kullanabiliriz. Mesela en güzel örneklerine eski ağaçları değerlendirme projelerine göz atabilirsiniz. Biraz hayal gücüyle birçok malzeme kullanarak bahçelerimizi yeniden dekore edebiliriz. Bugün bahçe yürüyüş yolu modellerinden betonla yapılmış bahçe yolu yapımını izleyelim.

Pratik Bahçe Yolu Yapımı

Bahar geldiğinde, yaz geldiğinde ekim dikim zamanı da gelmiş oluyor. Bu zamanlarda bahçelerimizi dekore etmeye başlıyoruz. Paletten çitler yapıyoruz. Betondan, araba lastiklerinden dekor ürünleri yapıyoruz. Plastikleri keserek, plastik şeritlerle şekil vererek kalıpları oluşturabiliriz. Daha sonra su ve çimentoyu karıştırarak yolları yapmaya başlayabiliriz.

Bahçe Yolu Yapımı

Bahçe Yolu Yapımı 1

Bahçe yolu yapımı için sizde bahçenize göre şekil verebilirsiniz. Oturma alanlarına taşlar döşeyebilirsiniz. Bahçe yolunu tamamladığımızda aralara küçük çakıl taşları döşeyebilirsiniz. Çiçekler, teraryumlar, dayanıklı bahçe bitkileri yerleştirebilirsiniz. Şimdi bahçe yolu nasıl yapılır öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler