Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Örgü Bluz Modelleri Anlatımlı

Tığ işi örgü modelleri ile şiş örgü modellerini birleştirip şahane yazlık örgü bluz modelleri anlatımlı örneği yapıyoruz. Şemalarla ve fotoğraflarla. Çok şık bir örnek. Görür görmez kendiniz için yapmak isteyeceksiniz hemen. Ben bayıldım örneğe. Özellikle yaka kısmına. Her türlü kombin yapabilirsiniz. Etekle, pantolonla kullanabilirsiniz. Şiş örgü ile yaptığımız kısımda düz örgü ve ters örgü örüyoruz. O kısım biraz daha kolay. Tığ işi ile yaptığımız kısımı yaka için kullanıyoruz. Ve etek ucunda. Sayıları şemadan çıkartarak yapabilirsiniz. Merserize örgü modelleri ve yapılışlarında daha önce sizlerle paylaştığımız örneklerden bahsedelim. Kolay bir örnek arıyorsanız yazlık örgü bayan bluz yapımını deneyebilirsiniz. Çok şık bir örnek. Ve iki parçadan oluşuyor. Hanım dilendi bey beğendi motifini büyüterek yapıyorsunuz. Salaş örgü kazak modelleri de çok şık bir örnek. Ben çok beğeniyorum. Kendinize örgü yazlık pantolon yapımı da örebilirsiniz. Tarifi önceki yazılarımız arasında mevcut. Gelelim şimdi yazlık örgü bluz modelleri anlatımına.

Örgü Bluz Modelleri Yeni

Yaka detayı ile çok şık bir kazak. Tığ işi ve şiş örgüyü birlikte kullanıyoruz. Beğendiğiniz dantel roba örneklerini bu şekilde şiş örgülerle birleştirerek kendinize kazaklar örebilirsiniz. Hemen modelde kullandığımız yaka ve etek ucu için olan şemayı verelim.

Yazlık Örgü Bluz Modelleri Anlatımlı 14

Yazlık Örgü Bluz Modelleri Anlatımlı 17

Bluzu yaparken önce yaka için olan şeridi örüyoruz. Daha sonra üzerine şemayı uyguluyoruz. Yaka kısmı bittikten sonra şişe ilmek alıp düz ve ters örgü ile alt kısmı örüyoruz. Alt kısımda bittikten sonra 2. şemayı etek ucuna örüyoruz. Ve ortaya aşağıdaki gibi bir kazak çıkıyor.

Kaynak : http://knittingbest.com/post/How-to-crochet-women/21464

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler