Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kazak Yapılışı

Harika bir kazak tarifi hazırladık. Örgü kazak yapılışı için en sevdiğimiz motifleri kullanıyoruz. Nasıl yapıldığını sizlere şemalı olarak tüm ayrıntılarını hazırladık. Motifleri ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Kazak modellerinin, hırka modellerinin en güzel ve ilk defa bizde göreceğiniz modelleri hazırlamaya çalışıyoruz. Yine öyle bir model hazırladık. Örgü kazak yapılışına geçmeden önce geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız yeni modellerin yapılışına değinelim. Bayan örgü kazak modelleri tığ ile düz bir örnekli örgü örüp üzerini ponponlu boncuklu şerit dikerek renklendirdiğimiz bir kazak. Örgü kazak örnekleri ise düz siyah örüp sadece kollarında motifler uyguladığımız bir örnek. Şiş örgü modelleri ve tığ işi örgü modellerini birleştirerek yaptığımız bir örgüydü. Örgü kazak modelleri açıklamalı yapılışları ile ilgili daha çok modelimiz var. Hepsine burada değinmek çok zor. Önceki yazılardan hepsine ulaşabilirsiniz.

Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı

Hanım dilendi bey beğendi motifi ile hazırlanmış bir kazak. Evet motifin ismi hiç güzel değil. Hangi düşünce ile bu ismi koydular acaba. Çok güzel bir motif ve ne örülürse örülsün harika duran bir motif. Bizde örgü kazak yapılışı hazırladık. Renkli kazak. Aynı modelin 2 farklı renk uygulamasını da göreceğiz. Motif sayılarını ayarlayarak her beden için örebilirsiniz. Kazağımızın kol uzunluğu 41 cm, gövde uzunluğu ise 54 cm.

Örgü Kazak Yapılışı 16

Şimdi kazağımızla ilgili motif, kollar, yaka gibi şemaları yakından inceleyelim.

Örgü Kazak Yapılışı 9

Örgü Kazak Yapılışı 4

Örgü Kazak Yapılışı 14

Örgü Kazak Yapılışı 11

Örgü Kazak Yapılışı 3

Örgü Kazak Yapılışı 12

Örgü Kazak Yapılışı 8

Örgü Kazak Yapılışı 5

Şemalarımız bu kadar. Yandan nasıl ekleneceği, yakanın nasıl yapılacağı, motifin nasıl yapılacağı ayrıntılı bir şekilde gösterilmekte. Şimdi de kazağımız bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Örgü Kazak Yapılışı 10

Örgü Kazak Yapılışı 2

Örgü Kazak Yapılışı 1

Örgü Kazak Yapılışı 7

Örgü Kazak Yapılışı

Örgü Kazak Yapılışı 6

Örgü Kazak Yapılışı 15

Örgü Kazak Yapılışı 13

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8383

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler