Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Etkinlik – Kapı Süsü Yapımı

Okul öncesi kapı süsleri arıyorum diyorsanız işte sizlere çok güzel bir kapı süsü modelleri. Çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Eva ile yapılan kapı süsleri renk renk cıvıl cıvıl. Hazır olarak satılan modellerden yapabilirsiniz. Veya istediğiniz şekilde eva üzerinden kesip farklı bir model yapabilirsiniz. Sizin zevkinize bağlı olarak istediğiniz şekilde ayarlayabilir, yapabilirsiniz. Keçeden bebek kapı süsü veya gelin kapı süsü yapımı yapabilirsiniz.

Evadan birçok etkinlik yapılıyor çocuklarla birlikte. Farklı birçok alanda kullanılıyor. Çiçekler, güller, laleler yapılıyor ve gelin buketlerinde , nedime bileklik ve tacında , okul öncesi etkinliklerde. Bugünse çok güzel bir kapı süsü yapıyoruz.

Eva İle Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Çocuklarınızla birlikte keyifli dakikalar geçireceksiniz. Çalışan ve eve geldiklerinde kaliteli vakit geçirmek isteyen anneler için de çok güzel bir fikir. Ben kızımla yapmayı düşünüyorum. Eğer etrafımda hazır olarak yapılanlardan bulabilirsem. Yoksa şayet yapışkanlı evalardan keserek yapacağız. Çocuklarınızla birlikte yapıp yeni yıl hediyesi olarak anneannelere , babaannelere hediye edebilirsiniz. Biz öyle düşünüyoruz.

Malzemeler

  • Evadan etkinlik çiçekleri
  • Karton
  • Makas
  • Tutkal
  • İplik
  • Tabak ve kalem ( isteğe bağlı )

Çiçek setinde bulunan çiçekleri öncelikle birleştirelim. Fotoğrafta gördüğünüz gibi.

Okul Öncesi Etkinlik - Kapı Süsü Yapımı 2

Okul Öncesi Etkinlik - Kapı Süsü Yapımı 1

Çiçekleri hazırladıktan sonra kapı çelengi yapımı için bir taban gerekli. Karton kullanabilirsiniz. İkinci adım olarak karton üzerine tabak ile de yapabilirsiniz. El ile de kesebilirsiniz. Resimdeki gibi bir taban oluşturalım. Ve ip ile asmak istediğimiz yerden bağlayalım. Daha sonra üzerine çiçekleri yapıştıralım. Tüm işlem bu kadar. Nasıl oldu sizce. Bence muhteşem.

Okul Öncesi Etkinlik - Kapı Süsü Yapımı 1

Okul Öncesi Etkinlik - Kapı Süsü Yapımı

Okul Öncesi Etkinlik - Kapı Süsü Yapımı 4

Okul Öncesi Etkinlik - Kapı Süsü Yapımı 3

Kaynak : http://blog.darice.com/kids-crafts/kids-craft-flower-wreath/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler