Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kütük Orta Sehpa Yapımı

Kendin yap projeleri ile devam ediyoruz. Dekorasyonumuz için kendi ellerimizle kütük sehpa modellerinden bir parça yapıyoruz. Kütük orta sehpa yapımı. Son zamanların modası. En çok sevdiğim sehpa modellerinden. Daha önce de kütük ile yapılmış bazı projelerden bahsetmiştik. Farklı ayaklarla kütük sehpalar yapmıştık. Şimdi onlardan bahsedelim. Hazır olarak altığımız firkete ayaklardan sehpalar yapabiliriz. Kütük sehpa yapımında firkete ayakları kullanmıştık. Kütükten sehpa yapılışı ise tamamen doğal. Yine doğadan kuru ağaçlardan hazırladığımız kütüğe, doğadan çatal ağaç dalları bulup ayak hazırlamıştık. Kütük zigon sehpa yapımı için ise bakır borular kullanmıştık. Sizde beğendiğiniz ayak modelleri ile sehpalar yapabilir evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Sehpalardan şimdi saksılara geçelim. Kütük saksı modelleri, kütük mumluk modelleri de evimizde kullandığımız diğer modern saksı modellerinden. Kendiniz saksı yapmak isterseniz kütük saksı nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Hadi yeni projemiz olan kütük orta sehpa yapımı aşamalarına geçelim.

Kütükten Orta Sehpa Nasıl Yapılır?

Hazır olarak nette de satılıyor. Belki biraz pahalı olabilir. Memleketinizde kuru ağaçlar varsa onlardan temin edebilir ve istediğiniz boyda, kalınlıkta keserek, kestirerek kütük sehpalar yapabilirsiniz. Bende memleketimden yuvarlak kütükler getirdim. Ayak alacağım ve sehpayı yapacağım. Firkete ayak kullanacağım. Ahşap ayaklar var. İsterseniz onlardan da kullanabilirsiniz. Bendeki ağaç armut ağacından. Sıkı ağaçları kullanabilirsiniz. Yarıklar olmasını istemiyorsanız kuru ağaçları seçmelisiniz. Yada daha önce bahsettiğimiz gibi fırında kurutabilirsiniz.

Kütük sehpa yapımında kullanılan malzemeler

  • Doğal ahşap kütük ( Modeldeki 167 cm )
  • 4 adet 70 cm firkete ayak
  • Matkap
  • Zımpara
  • Vernik
  • Fırça

Kütük Orta Sehpa Yapımı

Kütük Orta Sehpa Yapımı 1

Kütüğü olabildiğince doğal tutmaya çalışın. Tabi bu sizin zevkiniz. İsterseniz kenar kısımlardaki kabukları kaldırabilirsiniz. Şimdi kütüğü zımpara yapmakla işe başlıyoruz. Daha sonra nemli bezle siliyoruz. 3 -4 kat vernik atıyoruz. Firkete ayakları takıp sehpayı tamamlıyoruz.

Kütük Orta Sehpa Yapımı 5

Kütük Orta Sehpa Yapımı 3

Gerçekten çok güzel bir çalışma oluyor. Evimizin istediğimiz bölümünde kullanabiliriz.

Kütük Orta Sehpa Yapımı 6

Kütük Orta Sehpa Yapımı 4

Kütük Orta Sehpa Yapımı 9

Kütük Orta Sehpa Yapımı 7

Kütük Orta Sehpa Yapımı 8

 

Kaynak : https://ourcraftymom.com/how-to-make-an-amazing-live-edge-wood-slab-desk/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler