Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Beton Saksı Kalıbı Nasıl Yapılır?

Kendi ellerinizde betondan saksı modelleri yapmak ister misiniz. Sizlere çok güzel bir proje hazırladık. Betondan saksı kalıbı nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Çok güzel kalıplar hazırlayacağız. İçine minyatür bahçe bitkileri, kaktüs çeşitleri dikeceğiz. En güzel modelleri kendi eviniz için yapabilirsiniz. Hediyelik fikirler olarak sevdikleriniz için yapabilirsiniz. Hatta satış da yapabilirsiniz. Dayanıklı ve sağlam. Zor bir proje değil. Herkes tarafından, ilgi duyan herkes tarafından kolayca yapılabilir. Ortalama 8 saatte böyle bir projeyi tamamlayabilirsiniz. Daha kolay projelerden de bahsetmiştik. Yine saksılarla işinize yarayacak çiçek veya yeşil bitiler yetiştirebileceğiniz dıy saksı duvar paneli yapılışını deneyebilirsiniz. Toprak saksılar kullanarak yaptığımız çok hoş bir proje. Polimer kilden sahte taş vazo yapımını da ev dekorasyonunuz için deneyebilirsiniz. Ağaç dallarından minyatür bahçe nasıl yapılır kısaca değinmiştik. Birçok çeşitli projelere yer vermiştik. Köyünüzden, sahil kenarından topladığınız ağaç dallarını kullanarak kendinize saksılar yapabilirsiniz. Hazırsanız geçelim betondan saksı kalıbı nasıl yapılır aşamalarına.

Betondan Saksı Yapımı

Beton kullanarak çok güzel saksılar yapıyoruz. Geometrik desenli saksılar. Evinizi şenlendirecek, renk katacak. Ben çok sevdim. Ahşap plakalar kullanarak kalıp oluşturuyor ve saksılarımızı yapıyoruz. İsterseniz önce RTV 2 kullanarak saksılar yapabilir daha sonra bu saksıları kokulu taş modellerinde veya betondan saksı modellerinde kullanabilirsiniz. Çok moda olan bu saksıları evde kendiniz imal edebilirsiniz. Betondan saksı kalıbı nasıl yapılır önce fotoğraflarla görelim. Dilediğiniz desende saksılar yapabilirsiniz. Aynı işlemleri karton kullanarak da yapabilirsiniz.

RTV 2 kullanarak silikon kalıbımızı oluşturduk. Şimdi içine beton dökme zamanı ve beton saksıları yapma zamanı. İstediğiniz objeden kalıp oluşturabilirsiniz. Şimdi videolu olarak nasıl yaptığımızı görelim.

Ve sizlere fikir verecek çalışmaları görelim. Her biri o kadar güzel ki. Çok seveceksiniz.

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/2851071-kak-sdelat-ultramodnoe-kashpo-iz-betona-ili-gipsa-dlya-rastenij-svoimi-rukami

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler