Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Ananas Küpe Nasıl Yapılır?

Ananas küpeler yapıyoruz kendimize. İnce iplerle, makrome ipleri ile kendinize küpeler, anahtarlıklar, duvar süsleri yapabilirsiniz. Ev dekorasyonunda ananas modeli çok kullanılıyor. Takı modelleri olarak da ananas çok kullanılıyor. Makrome ananas nasıl yapılır sizlere hem resimli hemde videolu olarak hazırladık. Sizde yapmak isterseniz resimleri veya videoyu takip edebilirsiniz. Makrome ananas yapımını kalın makrome ipleri ile ördüğünüzde ölçüler değişecektir. O zaman makrome duvar süsü olarak kullanabilirsiniz. İnce nakış ipleri ile ördüğünüzde kolye ucu yapımında, bileklik yapımında, küpe yapımında kullanabilirsiniz.

Makrome iplerini birçok çalışmada kullanıyoruz. Makrome ipinden sepet yapımında kullanıyoruz mesela. Makrome örgü çantalar da çok güzel oluyor. Beğendiğiniz makrome düğüm çeşitlerinden çantalar örebilirsiniz. Makrome anahtarlık yapılışı da son zamanların popüler çalışmalarından.

Makrome Küpe Nasıl Yapılır?

Makrome düğüm çeşitleri ve nakış ipleri ile, mum iplerle örebilecğiniz küpe yapımı hazırladık. Makrome ananas nasıl yapılır adımları ile hazırladık. Videodan veya resimlerden takip ederek yapabilirsiniz. Yaklaşık 1 saat gibi sürede bitirebilirsiniz. 2 tane 40 cm zeytin yeşili iplik, 4 tane 40 cm lik sarı iplik, 2 tane 30 cmlik zeytin yeşili iplik, 8 kum boncuk kullanıyoruz. Malzemeler hazırsa resimlerle makrome ananas nasıl yapılır inceleyelim.

Makrome Ananas Nasıl Yapılır? 20

Ve şimdi de videolu olarak izleyelim. Harika ananas çalışmasını izleyelim. Ve ananasları dilediğimiz çalışmada kullanalım. Çalışmalarınızı masa üzerine kağıt bantla yapıştırarak veya bir mat üzerine iğne ile tutturarak yapabilirsiniz. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.perlesandco.co.uk/DIY-Pineapple-macrame-earrings-s-9171-65.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler