Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İncili Papatya Lif Nasıl Örülür?

Yepyeni tasarım bir lif. Puf lif çiçeği ile incilerle süslenmiş papatya lif. İncili papatya lif nasıl örülür detaylı anlatımı yazılı ve videolu olarak hazırlandı. Lif modelleri yeni sezon kolay anlatımlı örneğin ne kadar şık olduğunu ördükten sonra daha çok fark edeceksiniz. Kolay bir lif inci eklendiğinde boncuk eklendiğinde ne kadar güzel oluyor. Yuvarlak lif modelleri, kare lif modelleri, uzun lif modelleri olarak örüp takım lif modellerine örnek yapabilirsiniz. Lifleri örerken uygun yere boncuk, inci eklemesi yapabiliriz. El geçmeli lif modellerinde uygun yerlere çiçekler, kelebekler, boncuklar eklenebilir. Değişik lif modelleri ve yapılışına birazdan detaylı geçeceğiz. Hatta elinizde parça ipleriniz varsa renkli kısımlarda o parça ipleri kullanabilirsiniz. Süreyya çiçeği lif yapımında da parça ipler kullanılabilir.

İncili Papatya Lif Nasıl Örülür?

İncili Papatya Lif Nasıl Örülür? 2

İncili Papatya Yuvarlak Lif Yapılışı

Çok güzel bir örnek. Aynı modeli 2 farklı renk uygulamasını da göreceğiz. İncili papatya lif nasıl örülür hemen başlayalım. 2 renk lif ipi, iğne, inci, makas kullanacağız.

2 taban olarak ördüğümüz modelimizi mısır tekniği olarak örüyoruz. Ortadan 6 fıstık olarak başlıyoruz ve 6 köşede ikili fıstıklar yapıyoruz. Bu kösede yaptığımız ikili fıstıklar lifimizin artırma yerleri oluyor. 11 sıra ördüğümüz tabanımızın kenarlarında fıstık aralarında 6 tane ikili trabzan yapıyoruz ilk sıramızda. İkinci sırada trabzanların üzerine fıstıklar yapıyoruz arada zincir çekerek geçiş yapıyoruz. Son sırada diğer renkli ipimizle pıtırcık yapıyoruz. Ortadaki parçamızı ayni şekilde başlayarak 3 sıra örüyoruz. Kenar uygulamasında yaptığımız işlemin aynisini küçük parça kenarında da uyguluyoruz. Lifimizin ortasına dikiyoruz. 11 tane puf çiçek yaparak ortaya ve kenarlara dikiyoruz. Çiçeklerimizin ortasına ve tabanlar üzerine inciler dikerek modelimizi süsleyip tamamlıyoruz.

  İncili Papatya Lif Nasıl Örülür? 3

İncili Papatya Lif Nasıl Örülür? 1

İncili Papatya Lif Nasıl Örülür? 4

İncili Papatya Lif Nasıl Örülür? 6

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler