Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalorifer Petek İçi Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombiler yakın zamanda kapanacak. 1-2 aya kapatırız. Gündüz kapanır gece yanmaya devam ederek birkaç gün daha devam eder. Mar kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır demiş atalarımız. Mart ayında yanmaya devam edebilir. Fakat baharın sıcak günlerinde tamamen kapanır. Bahar temizliğine petek içi temizliğini de ekleyebiliriz. Tüm peteklerin temizliği bir günümüzü alır. O yüzden sadece o günü petek temizliğine ayırabiliriz. Petekler kapandığında bu temizliği yaptığımızda ve üzerine tel ızgarayı geçirmeden streç film ile kaplarsak kış temizliğinde petekleri temizlemek daha kolay olacaktır.

Kalorifer petek içi temizliği nasıl yapılır detaylara geçmeden önce biraz pratik bilgilerden bahsedelim. Zaman zaman temizlik tüyolarından, pratik temizlik fikirlerinden bahsediyoruz. Mesela bulaşık parlatıcısı ile banyo temizliği fikrinden bahsetmiştik. Bende duşakabin temizliğinde parlatıcıyı kullanıyoruz. Camlara parlatıcı döküyorum. Daha sonra plastik banyo lifleri ile ovmaya başlıyorum. Daha sonra duruladığımda kireç lekelerinin çıktığını görüyorum. Pratik oluyor. Fırın temizliği de düzenli temizlememiz gereken yerlerden. Biz uyurken de fırını kolayca temizleyebiliriz. Detaylara biz uyurken fırın nasıl temizlenir içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Eskilerden de günümüze çok güzel pratik temizlik fikirleri gelmiş. Bu temizlik fikirlerine ulaşmak isterseniz eskilerden kalan 10 pratik fikir inceleyebilirsiniz.

Evde Petek İçi Temizliği Nasıl Yapılır?

Birazdan evde petek içi temizliği nasıl yapılır anlatan güzel bir video izleyeceğiz. Tabi farklı yöntemlerle, aparatlarla da petek temizlikleri yapılıyor. Uzun kıl fırçalar kullanılıyor. Petek altına saksı veya havlu yerleştirip petek üzerinden su dökülüyor. Bende uzun kıl fırça var. Temizliği onunla yapıyorum. Su dökmek pek doğru gelmiyor.

Kalorifer Petek İçi Temizliği Nasıl Yapılır? 5

Kalorifer Petek İçi Temizliği Nasıl Yapılır? 6

Kalorifer Petek İçi Temizliği Nasıl Yapılır? 4

Kalorifer Petek İçi Temizliği Nasıl Yapılır? 2

Kalorifer Petek İçi Temizliği Nasıl Yapılır? 3

Kalorifer Petek İçi Temizliği Nasıl Yapılır? 1

 

Kalorifer Petek İçi Temizliği Nasıl Yapılır?

Size en kolay şekilde peteklerinizi temizleyebilirsiniz. Şimdi güzel bir video ile kalorifer petek içi temizliği nasıl yapılır izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler