Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gökkuşağı Elbise Yapımı

Çocuklarımız için rengarenk bir elbise yapıyoruz. Yapraklar, çiçekler, kelebeklerden oluşan çok şık bir elbise. Bu güzel elbiseyi evde kalan ipleri değerlendirmek içinde kullanabilirsiniz. Yakadan başlayarak örüyoruz. Kollarda kullandığımız modeli daha önce kumaşla örgüyü birleştirerek güzel bir elbise örmüştük. Örgü robalı elbise tarifinden bahsettiğimiz elbiseye ulaşabilirsiniz.  Çocuk elbiseleri örgü modellerinde farklı bir modelde beğendiğiniz etek ile yine başka bir elbisede beğendiğiniz üst kısmı birleştirerek yepyeni bir model ortaya çıkartabilirsiniz. Tığ işi bebek etek modelleri anlatımlı örneğinde kullandığımız eteği örebilir üstüne kumaş dikebilirsiniz. Veya yine örgü ile birleştirebilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri ile, şiş örgü modelleri ile birleştirerek örebilirsiniz. Modellerin anlatımlarını vermek bizden dilediğiniz gibi örmek sizden. Şimdi sıra Gökkuşağı elbise yapımında.

Tığda Bebek Elbiseleri

Canlı, gökkuşağı renkleri ile örülmüş güzel bir elbise. Gökkuşağı elbise yapımını beyaz renklerde de ördüğünüzde veya diğer renklerle çok güzel duracaktır. Pamuklu ipler ve merserize ipler ile örebilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe uygun tığ. Örnek trabzanlar, zincirlerden oluşuyor. Bel kısmında, kol kısmında ve etek kısmında farklı örnekler kullanarak örülüyor. Önce şemalarla başlayalım.

Örgüde kullandığımız etek, kelebek, çiçekler ve diğer bölümlerin şeması aşağıdaki gibi. Etek için önce kafeslerden oluşan kısmı örüyoruz. Daha sonra üzerine 5. şemayı kuruyoruz.

Gökkuşağı Elbise Yapımı 7

Gökkuşağı Elbise Yapımı 6

Yabancı da olsa işinize yarayacak videolardan bahsetmek istiyorum. Ellerini takip ederek yapabilirsiniz.

 

Ve gökkuşağı elbisemiz.

Gökkuşağı Elbise Yapımı 2

Gökkuşağı Elbise Yapımı 1

Gökkuşağı Elbise Yapımı

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/9646467/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler