Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örümcek Adam Örgü Eldiven Yapımı

Erkek çocuklar süper kahramanları çok severler. Özellikle spidermanı. Spiderman nevresim takımları, kostümleri, şapkaları, kalemleri… Kullandıkları eşyaları hep sevdiği kahramanlardan olsun isterler. Bizde spidermanı seven çocuklar için eldiven hazırladık. Örümcek atam örgü eldiven yapımı videolu olarak anlatımı mevcut. Bebek eldiveni nasıl örülür farklı paylaşımlarımız olmuştu daha önce. Kalpli, kirpikli modeller örmüştük. Çocuklarımıza eldiven örerken kendimizi unutmayalım. Hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımı çok güzel bir model. Hemen kendiniz için bir tane örmeye başlayın. Aynı renklerde kızınıza da örebilirsiniz. Şiş örgü bayan parmaksız eldiven yapımını da deneyebilirsiniz kendiniz için. Kendimizi bir yana bırakıp yine çocuklarımıza dönelim. Hadi hep birlikte erkek çocukları için örgü eldiven modelleri örmeye başlayalım.

Tek Parmaklı Bebek Eldiveni Nasıl Örülür?

Kısın kendini göstermeye başladığı bu soğuk havalarda çocuklarınızın severek kullanacağı bir eldiven yapmak isterseniz buyurun diyelim. Çocuklar maalesef ki bu tür aksesuarları soğuktan korunmak için bile olsa kullanmayı sevmiyorlar. Bizde bu aksesuar kullanımını daha sevimli bir hale getirmek istedik. Modelimizin yapımından kısaca bahsedelim.

Örümcek adam örgü eldiven yapımında 2 mm tığ kullandık. İp olarak da nako minnoş lüks ipini kullanmayı tercih ettik. Üst kısmının süslemeleri için lacivert ve beyaz renk kullandık. Eldiveminize ilk olarak tek parmak yapıyoruz. Sihirli halka içine 8 trabzan yapıyoruz. 2. Sırada bir tek bir çift trabzan yaparak trabzan sayımızı 12 ye çıkarıyoruz. Ben modeli 6 yaşındaki oğlum için ördüm. Sayılar 6 yaş için tam olarak birebir yapılabilir. 6 sıra trabzan yaptıktan sonra ipimizi koparıyoruz. Eldivenimizin uç kısmı için sihirli halka içine 15 trabzan yapıyoruz. Üst sırada her trabzana çift trabzan yaparak trabzan sayımızı iki katına çıkarıyoruz. 6 7 sıra kadar düz ördükten sonra parmak olarak ördüğümüz parçayı 5 ilmekle birleştirip 4 sıra her trabzana 1 trabzan yapıyoruz. İstenen büyüklüğe geldiğinde lastik örgümüzü yapıyoruz. Lastik örgümüz için farklı seçeneklerde değerlendirebilirsiniz. Bizim modelde uyguladığımız lastik örgüsü bir tırabzanın ön tarafından ilmeği alıp 2. Tırabzanda arka taraftan trabzan yapıyoruz. 1 ön 1 arka trabzan yaparak 10 sıra örüyoruz. Daha uzun olmasını isterseniz lastik kısmını 3 4 sıra daha artırabilirsiniz. Ipimizi koparıp süslemelere geçelim. İki adet göz yapıp etrafına ilmek kaydırma yöntemiyle farklı renk ip geçiyoruz. Uygun olan yere dikip örümcek ağı görünümü veriyoruz. Dilerseniz farklı süslemelerle modeli bir kız eldiveni haline bile getirebilirsiniz. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin.

Örümcek Adam Örgü Eldiven Yapımı-yeni resim gelecek

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler