Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı

Dantel örnekleri ile hazırlanmış süper bir hırka örneklerinden bahsedeceğiz. Tığ işi hırka modelleri yapılışının tüm detaylarını adım adım resimlerde göreceğiz. Bu modelden yola çıkarak beğendiğimiz farklı motif örnekleri ile de hırkalar örebileceğiz. Hırka modellerinin en güzel örneklerini sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. İlk örüldüğü andan itibaren çok beğenilen ve birçok kişi tarafından örülen bir tarifimiz var. Tığ işi hırka modeli anlatımlı şemalı olarak hazırladığımız örneklerdendi. Her tarz iple örülecek süper bir model. Şal hırka yapılışının iplerini hazırladım. İlk fırsatta öreceğim modeller arasında yerini alanlardan. Örgü hırka modeli için beğendiğiniz tığ işi teknikleri kullanarak yepyeni tasarım modeller oluşturabilirsiniz. Hadi şimdi çok beğeneceğiniz motif motif dantel tığ işi hırka modelleri yapılışına geçelim.

Tığ İşi Salaş Hırka Modelleri

Şal hırka modelleri, dantel hırka modelleri olarak örüp kullanabileceğiniz etek uçları püsküllü şahane model. Bu modeli daha önce şal modellerinde görmüş olabilirsiniz. Yeniden tasarlanarak hırka modelleri olarak örülmüş. Üçgen şal modelleri gibi örüp kol boşlukları bırakarak hırka olarak örüyoruz. Hırkanın aşamalarını sizlere bol bol resimlerle aktaracağız. Sizde şaldan hırkalar tasarlayabilirsiniz.

Tığ işi hırka modelleri yapılışında şemaları inceledik, motiflerin nasıl örüldüğünü ayrıntılı bir şekilde inceledik. Motiflerin birbirine nasıl eklendiğini ayrıntılı bir şekilde inceledik. Şimdi hırkanın son halini göreceğiz. Etek uçlarına püsküller yaptık. Dilerseniz siz farklı kenar oyası modelleri uygulaması da yapabilirsiniz. İşte hırkanın son hali.

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı 34

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı 33

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı 32

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı 31

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı 30

Kaynak : http://vyazaniekrychkomispisami.blogspot.com/2014/02/blog-post_11.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler