Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Cilt Örgü Modeli Hırka Yapılışı

Merhaba Arkadaşlar. Yine çok güzel bir model anlatmak istiyorum sizlere. Örgü modellerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Lif modeli olarak yapabilirsiniz. Örgü hırka modellerine yakasına , kol kısmına örebilirsiniz. Bebek battaniyeleri yapabilirsiniz.

Cilt Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Öreceğimiz uzunlukta zincir çekerek başlayalım. Daha sonra  zincir üzerine 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 2 zincir atlayalım  ve tekrar 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar. Bir sonraki tura 6 zincir çekerek başlayalım. Bir önceki turda 2 zincir çektiğimiz kısmın üzerine gelip 3 trabzan yapalım. Daha sonra resimde gördüğünüz gibi trabzan üzerine 5 kez ip dolayalım. 1 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp aynı işlemleri tekrar edelim. Sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 12

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 9

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 7

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 11

Model bu şekilde yapılıyor. Turları tekrar ederek istediğimiz uzunluğa gelene kadar örmeye devam edelim. Örgünün şeması aşağıdaki gibidir. Dileyenler buradan da takip edebilirler.

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 13

Model yapılışını sizlere kısaca anlattık. Kolay bir model. Modelin aşağıda resimlerle arttırma ve eksiltmelerini göreceksiniz.

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 3

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 2

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 1

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 4

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 5

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 6

Ve örgü hırka modeli yapılışı. Şema aşağıdadır. Bedeninize göre ilmek sayılarını ayarlayabilirsiniz. Arttırıp, ilmek sayıların azaltabilirsiniz. İplik olarak Lanagold 43 lila kullanılmıştır. 5 numaralı şiş ve 4 numaralı tığ kullanılmıştır.

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 14

Cilt Örgü Modeli Yapılışı 8

Kaynak : http://domihobby.ru/451-obemnyy-pletenyy-uzor-kryuchkom.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler