Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tarak Örgü Modeli Hırka Örneği

Videolu tarak örgü modeli nasıl yapılır daha önce sizlere bahsetmiştik. Şimdi bu örnekle örülmüş çok güzel bir hırka modelleri paylaşacağız. Hırkanın sayıları yok. Modeli kurarak kendi bedeninize göre örebilirsiniz. Her zaman ördüğünüz ölçülere tarak örgü modeli hırka örneğini uyarlayabilirsiniz. Kolay hırka modeli yapılışını her yaş için uygulayabilirsiniz. Şiş örgü modelleri ile ördüğümüz çok güzel bir model. İnce iplerle şal modellerinde de kullanabileceğiniz bir örnek. Örgü boyunluk modellerinde de kullanabilirsiniz. Modelin nasıl yapıldığını daha önce ayrıntılı bir şekilde paylaşmıştık. Modelin daha önce paylaştığımız linki sizlere verdik. Oradan yapılışını izleyebilirsiniz. Burada ise örnek modelleri paylaşacağız.

Bayan Hırka Modelleri Örgü

Uzun hırka modellerini sevenler için örnek olacak bir model. Daha kısa örebilirsiniz. Ceket gibi örebilirsiniz. Yelek modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Uzun olarak örülmüş örnekleri göreceğiz. Sizlere öreceğiniz örgülerde fikir versin. Renk seçimlerinde, örnek seçimlerinde. Model dilim dilim duran çok güzel bir örnek.

Model 21 ve katları +3 ilmek atarak örülüyor. Öreceğiniz örgüye göre ilmek sayılarınızı belirleyebilirsiniz.

1 tur düz, 2 tur ters olarak örüyoruz. 3. turu tekrar düz ve 4. turu tekrar ters örüyoruz. Ve 5. turda modeli kurmaya başlıyoruz. Düz ters dışında 2 – 4 sıra haraşo örerek de başlayabilirsiniz. Şimdi tarak örgü modeli hırka örneğinin örülmüş halini görelim. Çok güzel olduğunu sizde görecek ve hemen örgülerinizde bu modeli kullanmak isteyeceksiniz.

Kaynak : https://www.livemaster.ru/item/26200789-odezhda-kardigan-zhenskij

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler