Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sıralı Mekik Oyaları Yapılışı

İğne oyalarına, tığ oyalarına biraz ara verelim. Sırada çok hoş çok güzel yazmalarımıza çok yakışacak mekik oyası tarifi var. Mekik oyalarını yazmalarda ve havlularda tıpkı iğne oyalarında olduğu gibi çok sık kullanabiliriz. Çok şık çok güzel mekik oyaları var. Tam çeyizlere layık. Günlük kullanım için yazmalarda muhteşem duracak modeller. Mekik oyası havlu kenarı yapılışı muhteşem bir örnek. Satış için çeyizlik için şahane. Nazar boncuğu mekik oyası yapılışı yazmalarda, mutfak havlularında kullanılacak mekik oyası motiflerinden. İğne oyalarıyla veya mekik oyalarıyla yazmalara ekleyebilirsiniz. Mekik oyası anlatımlı yapılışı boncuk kullanmaya da uygun. Bence pırpırların olduğu kısımları kum boncuk eklemesi yapabiliriz. Sıralı mekik oyaları yapılışı boncuklarla, sade olarak şahane olur. Beyaz düz yazmalara beyaz boncuklarla yapmayı düşünebilirsiniz. Desenli yazmalarda da kullanabileceğiniz mekik oyası yapılışına geçelim.

Sıralı Mekik Oyası Nasıl Yapılır?

Düz, desenli yazmalara keyifle uygulayacağımı çok hoş zarif bir örnek. Sıralı mekik oyaları yapılışı detayları videolu olarak hazırladık. Mekik oyaları dışında yani yazma oyaları dışında takı yapımında da kullanabiliriz. Çok hoş kolyeler yapabiliriz. Üzerine boncuklar, aksesuarlar takabiliriz. Halhal olarak bileklik olarak düşünebiliriz. Bence çok güzel olur.

Sıralı Mekik Oyası Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Düğümlerle, pırpırlarla yapılan çok zarif bir örnek. Boncuklu veya boncuksuz yapabileceğimiz oyalardan. Eğer bu oyanın nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen altta bulunan videoya göz atabilirsiniz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler