Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Adım Adım Mekik Oyası Yapımı

Mekik oyası modellerinden çok hoş bir örneğin anlatımını hazırladık.. Yazmalarda mekik oyası büyük motifleri kullanmayı seviyorsanız tam sizlere göre bir örnek. Hemen yapmak isteyeceğiniz modellerden. Adım adım mekik oyası yapımı videoda anlatılmakta. Türkçe videolu olarak hazırlandı. Videodan takip ederek örneğimizin nasıl yapıldığını öğrenip hemen modeli yapmaya koyulabiliriz. Mekik oyalarından bahsedelim biraz. Boncuklu mekik oyası yapılışı yazma kenarlarında çıtı pıtı duracak örneklerden. Sıralı mekik oyaları yapılışı tek renk olarak veya belli düzende renkli olarak yapacağımız modellerden. Mekik oyası modelleri tek renk olarak çalışıldığında da çok güzel duruyor. Tek renk mekik oyaları yapılışı güzel bir örnek. Mekik oyalarımızı yaptık. Peki yazmaya nasıl dikeceğiz. İğne oyasıyla, tığ oyasıyla motifleri birleştirebiliriz. Mekik oyası yazmaya nasıl dikilir bahsetmiştik. Oyalarınızı yaptıktan sonra aynı şekilde dikebilirsiniz. Güzel bir ütüyle son noktayı koyabilirsiniz.

Mekik Oyası Yapımı

Mekik oyalarından bahsediyoruz bugün. Mekik oyası yazma kenarlarında yada mekik oyası havlu kenarlarına çok yakışacak bir örnek. İğne oyası dağlarla birlikte çiçeği kullanabilirsiniz. Mekik oyası motif olarak hazırlandığı için iğne oyasıyla veya yine mekik oyasıyla kenar oyası olarak ekleyebilirsiniz.

Adım Adım Mekik Oyası Yapımı

Çok zarif görünüyor değil mi. İlk olarak modelin alt zeminini oluşturuyoruz. Daha sonra üst zemini yapıyoruz. Çeşitli renklerle adım adım mekik oyası yapımını tamamlayabiliriz.

https://youtu.be/JGojydt2DWw

https://youtu.be/QpBihYkgdz0

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler