Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düz Mekik Oyası Yapılışı

Mekik oyası modellerinden çok zarif bir örnek anlatımı. Mekik oyası yazma modellerinde kullanabiliriz. Mekik oyası peçete modellerinde kullanabiliriz. Kenar tığlama olarak kullanabiliriz. Çok hoş köşeli örneklerden. Düz mekik oyası yapılışı tek renk iplerle ebruli oya ipleriyle yapabileceğimiz oyalardan. Sıralı oya modellerinden tek renk yazmalara, desenli yazmalara uygulayacağımız tariflerden. Yapraklı mekik oyası yapılışı yeni örneklerden. Az sonra paylaşacağımız model gibi. Sıralı mekik oyaları yapılışı çok beğeneceğimiz zarif örneklerden. Daha fazla mekik oyaları için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Bizi takip ederek yeni modellerden haberdar olabilirsiniz.

Düz Mekik Oyası Nasıl Yapılır?

Mekik oyasından çok hoş bir model daha. Yepyeni bir örnek. Aynı şekilde kalabilir veya üzerine motifler ekleyebiliriz. İğne oyalarından, mekik oyalarından motifler çok yakışır. Püsküller ekleyebiliriz. Yakışacaktır. Pipirik kısımların orta kısmına motifler ekleyebiliriz. Yine pipirekler üzerine dağlar yapabiliriz. Yada farklı örnekler. Oya için naylon ipler, floş ipler, pamuklu nakış ipleri kullanabiliriz. Yapacağımız alana göre iplerimizi seçebiliriz.

Hadi hemen düz mekik oyası yapılışı bittiğinde nasıl duruyor bakalım.

Düz Mekik Oyası Yapılışı 1

Düz Mekik Oyası Yapılışı 2

Düz Mekik Oyası Yapılışı

Çok zarif. Oyayı farklı nerelerde kullanabiliriz sizde fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Böylece hepimizin fikirleri faklı tasarımların oluşmasına neden olacaktır. Hadi oyanın nasıl yapıldığını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler