Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Lale Modeli Yapımı

Mekik oyası ve iğne oyası bir arada. Yine çok güzel bir modelin yapılışını öğreneceğiz. Mekik oyası modellerinden yepyeni çok hoş bir örnek. Adım adım nasıl yapıldığını öğrenecek daha sonra beğendiğimiz mekik oyalarıyla veya iğne oyalarıyla yazmalarımıza tutturacağız. Mekik oyası motiflerini alt kısımda yazmaya tuttururken iğne oyalarını da çok kullanıyoruz. İğne oyası yaprak modelleriyle birlikte laleli oya modellerini birleştirebilirsiniz. Yeni modeli sade renk tek renk yazmalarınıza veya desenli yazmalarınıza yapabilirsiniz. Desenli yazmalara ip rengi seçmek çok kolay. İçinde bulunan renklerden seçiyoruz. Tek renklerde ise uyumlu veya zıt renkleri seçebilirsiniz.

Motiflerle yapılmış mekik oyalarından bahsedelim. Menekşe çiçeğini çok severiz. Tığ oyaları, tığ işi örgüler, iğne oyaları gibi birçok hobi çeşidiyle menekşeler yaptık. Mekik oyasından da menekşemiz var. Eğer nasıl yapıldığını merak ediyorsanız mekik oyası menekşe nasıl yapılır göz atabilirsiniz. Nazar boncuğu mekik oyası yapılışı da ilginizi çekecek modellerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi mekik oyası lale modeli yapımını öğrenelim.

Mekik Oyası Lale Modeli Nasıl Yapılır?

Mekik oyalarıyla yapılmış çok hoş bir örnek daha. Mekik oyasıyla lale yapıyoruz. Lale çalışıyoruz. Yazmalarımıza renk renk laleler yapacağız. Ayrıca laleleri takı yapımında da kullanabilirsiniz. Kolye ucu, küpe olarak yapabilirsiniz. Fular süslemelerinde kullanabilirsiniz. Fular ucuna da uygulanabilir.

Mekik Oyası Lale Modeli Yapımı

Mekik Oyası Lale Modeli Yapımı 1

Laleli mekik oyalarının uç kısmında bulunan yerlere boncuk da ekleyebiliriz. Kirpik ekleyebiliriz. Sizce nasıl olur. Bence güzel olur diye düşünüyorum. Son olarak anlatıma geçelim. Mekik oyası lale modeli yapımını öğrenelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler