Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Yaprak Yapımı

Mekik oyası modellerinden muhteşem bir örnek hazırladık. Yine birçok yerde kullanacağımız çalışmalardan. Tek motif yaparak mekik oyası takı yapımında kullanabiliriz. Yada mekik oyası havlu modellerinde, mekik oyası namaz örtüsü modellerinde kullanabiliriz. Motifleri birleştirerek mekik oyası salon takımları, mekik oyası bohça modelleri, mekik oyası tepsi örtüsü, mekik oyası runner gibi çalışmalarda kullanabiliriz. İki renkli çalışacağımız gibi tek renkli olarak da çalışabileceğimiz motiflerden. Ağır mekik oyası modellerinden. Mekik oyası lavanta kesesi modelleri paylaşmıştık. Az sonra paylaşacağımız motifi lavanta keselerinde de kullanabilirsiniz. Son paylaştığımız mekik oyaları arasında 3d papatya mekik oyası yapılışı yer alıyor. 3 boyutlu çiçekli örneklerden. Yine birçok yerde kullanacağımız motiflerden. Mekik oyası örneklerinden daha çok tarifimiz var. Şimdi 2 renkle hazırlanmış motifli mekik oyası yaprak yapımını inceleyelim.

Mekik Oyası Yaprak Nasıl Yapılır?

Alışılmışın dışında bir yaprak tarifi. Mekik oyasıyla yaptığımız yaprağı birçok yerde kullanabiliriz. Kendi tasarımlarımızdan şahane bir küpe yapımında kullanabiliriz. Tek motif olarak havlularda yan yana motifleri ekleyerek güzel bir kenar oyası elde edebiliriz. Mekik oyası yaprak yapımı bittiğinde nasıl duruyor hemen göz atalım.

Mekik Oyası Yaprak Yapımı 1

Mekik Oyası Yaprak Yapımı

Çok güzel duruyor değil mi. Pamuklu iplerle örülmüş bir oya. Daha ince iplerle yapıldığında boyutlar değişecektir. Eğer bu zarif oyanın nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen videoya geçelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler