Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyasından Boncuklu Namaz Örtüsü

Mekik oyası modellerinden çok güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Mekik oyasını boncuklarla tamamlıyoruz. Mekik oyası namaz örtüsü modelleri veya mekik oyası havlu kenarlarında kullanabilirsiniz. Tabi modelde isterseniz boncukları da iptal edebilirsiniz. Boncukları iptal ettiğiniz kısımlarda pırpırlarla tamamlayabilirsiniz. Orjinal tarifte de pırpıra boncuk eklemesi yaptık. Namaz örtüsü genelde 1 -2 en fazla 3 tane yapılıyor. Çok kullanılmadığı için ağır mekik oyası modelleri, ağır iğne oyası modelleri kullanıldığı için az yapılıyor. Sizde eğer 1 -2 tane yapmak istiyorsanız bir tanesi iğne oyalarından diğeri de mekik oyalarından olabilir. Az sonra paylaşacağımız mekik oyasını namaz örtülerine uygulayabilirsiniz. Yine mekik oyası havlu kenarlarına da yapabilirsiniz. Mekik oyasından boncuklu namaz örtüsünü tamamladığınızda iğne ile havluya veya namaz örtüsüne dikebilirsiniz.

Mekik oyaları havlu kenarı yapılışı namaz örtülerinde, namaz örtüsünde kullanılan modeller ise havlu kenarlarında kullanılabilir. Mekik oyalarını iğne oyaları ile birleştirerek de yeni model oyalar yapabilirsiniz. Mesela iğne oyası ve mekik oyasından havlu kenarı çok güzel örneklerden. Havlularda, pikelerde, namaz örtülerinde kullanabilirsiniz.

Mekik Oyasından Namaz Örtüsü Nasıl Yapılır?

Siyah şifon, krep kumaşlar üzerine mekik oyalarını yapabilirsiniz. Namaz örtüleri için genelde şifon ve krep kumaşlar kullanılıyor. Beğendiğiniz renklerde şifonlar alıp mekik oyası ile tamamlayabilirsiniz.

Mekik Oyasından Boncuklu Namaz Örtüsü

Boncuklarla yapılmış namaz örtüsü yukarıdaki gibi çok güzel duruyor. Boncuklu veya boncuksuz olarak yapabilirsiniz. Hazırsanız hemen videoya geçip mekik oyasından boncuklu namaz örtüsü yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler