Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyaları Havlu Kenarı Yapılışı

Mekik oyası modellerinden yepyeni çok hoş bir örnek. Havlu kenarlarına çok yakışacak. Hatta pike modelleri olarak da yapıp kullanabileceğimiz güzel el emeği göz nuru ürünlerden. Mekik oyası yazma modellerinde kullandığımız örneği orta motif olarak kullandığımız ve kenarına çerçeve yaparak ördüğümüz havlu kenarı modellerinden. Mekik oyası havlu modelleri yapılışı çeyizlik oya olarak yapacağınız örneklerden. Çeyizlere sadece tığ oyaları, iğne oyaları değil mekik oyaları da yapabiliriz. Mekik oyası havlu örneği yapılışını bitirdiğimizde havlulara iğne oyalarıyla mekik oyalarıyla tutturabiliriz. Daha önceki içeriklerimiz arasında mekik oyası yazmaya nasıl eklenir bahsetmiştik. Aynı teknikle havlulara da ekleyebilirsiniz. Mekik oyası çiçek motif yapılışı, mekik oyası düğüm – mekik oyası pırpırlarla yapılan örneklerden. Şimdi mekik oyaları havlu kenarı yapılışının detaylarına geçelim.

Mekik Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Mekik Oyaları Havlu Kenarı Yapılışı

Mekik oyaları havlu kenarı yapılışını hemen bittiğinde nasıl göründüğü ile başlayalım. Yukarıdaki gibi çok hoş duruyor. Her renkle yapıp havlularınıza uygulayabilirsiniz. Yine aynı örneği namaz örtüsü kenarlarında da kullanabilirsiniz. Bence tek renk olarak çalışıldığında namaz örtülerinde çok hoş durur.

Mekik Oyaları Havlu Kenarı Yapılışı 1

Mekik oyaları havlu kenarı yapılışı nasıl yapılıyor öğrenmeye ne dersiniz. Bunun için tek yapmamız gereken aşağıdaki videoyu izlemek. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler