Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Havlu Örneği Yapılışı

Mekik oyası modellerinden çok güzel bir model yapılışı hazırladık. Mekik oyası havlu örneği yapılışı. Havlular üzerine severek yapacağınız örneklerden. Kırmızı, yeşil, beyaz renklerle yapılmış oyayı yazmalarınıza da uygulayabilirsiniz. Tığ oyaları, iğne oyaları sonra mekik oyalarını çeyizler için bu sıralamayla çok yapıyoruz. Bu yüzden en güzel oya modellerini anlatımlı olarak hazırlamaya çalışıyoruz. Mekik oyası havlu örneği yapılışı o örneklerden sadece bir tanesi. Mesela çok beğendiğim modeller arasında mekik oyası havlu modelleri yapılışı var. Ağır örneklerden. Mekik oyası dolgulu çiçeklerden oluşuyor. Menekşeyi andıran çok hoş bir örnek. Çeyizlik mekik oyaları arasında çekinmeden yapacağınız tariflerden. Mekik oyası havlu kenarı yapılışı da aynı şekilde. Çok güzel çok zarif. Görür görmez yapmak isteyeceğiniz modellerden. Diğer bir model ise mekik oyası fiyonk modeli yapılışı. Yazmalarda, havlularda kullanabilirsiniz. Mekik oyası havlu örneği yapılışı da zarif örneklerden. Yazmalarda da kullanabiliriz. Şimdi hemen yapılışına geçiyoruz.

Mekik Oyası Yapılışı

Her renkle yapıldığında muhteşem duracak oya modellerinden. Modelde çiçek dalları kırmızı, iç dallar için yeşil seçilmiş. Düz havlulara kenar oyası olarak yapabiliriz. Havlunun üzerine ise mekik oyası motiflerinden, kanaviçe etamin örneklerinden süslemeler yapabiliriz.

Mekik Oyası Havlu Örneği Yapılışı

Oya bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. İç dalda kullanılan sayıları biraz azaltarak yazmalara da oyayı uygulayabiliriz. Yazma, havlu takım oluşturabiliriz. Mekik oyası havlu örneği yapılışı için hemen videoya geçiyoruz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler