Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası ve Mekik Oyasından Havlu Kenarı

Aslında bu modelin orta kısmını hep tığ oyasından yapıyorduk. Şimdi orta kısmında mekik oyası kenarlarında iğne oyası kullanılarak yapılmış ve muhteşem olmuş. Sizde bu modeli görür görmek eğer iğne oyası ve mekik oyası biliyorsanız hemen yapmak isteyeceksiniz. İğne oyası havlu kenarı, mekik oyası havlu kenarı veya pike takımı modelleri olarak yapabilirsiniz. Namaz başörtüsü oya modellerinde de kullanabilirsiniz. Yakışacaktır.

Mekik oyası modellerinde çok güzel oyalar yaptık. Kimi oyaları yazmaya iğne oyalarıyla kimini de mekik oyalarıyla birleştirdik. Az sonra yapacağımız modelin alt kısmını da mekik oyaları veya tığ oyaları ile tamamlayıp iğne ile havlu üzerine dikebilirsiniz. Mekik oyasından farklı havlu kenarları yapmak isterseniz mekik oyası havlu modelleri yapılışına göz atabilirsiniz. Dolgulu çiçeklerden oluşan güzel bir kenar modeli. Mekik oyası havlu kenarı yapılışı ise sık iğne ve pırpırlarla yapılan çiçeklerden oluşuyor. İğne oyası ve mekik oyasından havlu kenarı bildiğimiz modellerin birleşiminden oluşuyor. Tarife geçip nasıl yapıldığını öğrenelim.

Mekik ve İğne Birleşiminden Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

İğne oyası badem, mekik oyası çiçek modelleriyle oluşan harika bir çiçek . Tam motif yaparak pikelerde, salon takımlarında da kullanabilirsiniz. İki renkli olarak çalışılan modelde tek renk kullandığınızda yatak odası takımı, tepsi örtüsü, salon takımı da muhteşem olur.

İğne Oyası ve Mekik Oyasından Havlu Kenarı

İğne Oyası ve Mekik Oyasından Havlu Kenarı 1

İğne oyası ve mekik oyasından havlu kenarı için hemen anlatıma geçip yapılışını öğreniyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler