Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Yapımı

Mekik oyası derslerine devam ediyoruz. Mekik oyası dağ nasıl yapılır videoda ondan bahsedeceğiz. Dağ modelleri birçok örnekte kullanılıyor. Mekik oyası havlu kenarlarında, namaz başörtülerinde, mekik oyası yazma modellerinde sıkça kullanılıyor. Yazılarımızda zaman zaman mekik oyalarına yer veriyoruz. Sizden gelen istekler doğrultusunda yazılarımıza yön veriyoruz. Mekik oyası öğrenmek istiyorum diyen birçok takipçimiz var. Ve onlar için ve herkes için mekik oyası paylaşımlarına yer veriyoruz. Mekik oyalarını iğne oyası modelleri ile de birleştirebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde böyle bir paylaşımımız olmuştu. Mekik oyası yapılışı örneklerinden bu şık modele ulaşabilirsiniz. 3 boyutlu harika bir çiçek yapmıştık. Tespih uçlarında, fular modellerinde kullanabilirsiniz. Tabi oya ve havlu kenarı olarak da. Mekik oyaları yazmalar ve havlular üzerinde çok şık duruyor. Mekik havlu kenarı yapılışı örneklerini çeyizlik havlularınız için yapabilirsiniz. Yine mekik oyaları farklı birçok alanda kullanabilirsiniz. Takı modelleri tasarlayabilirsiniz. Kenar oyası modelleri, mekik salon takımı modelleri, oda takımları yapabilirsiniz. Yuvarlak motifler yaparak çok güzel takımlar yapabilirsiniz.

Mekik Oyası Yapılışı

Mekik oyasına başlayanlar için biraz daha ilerlemiş güzel bir model. Videoda ayrıntılı bir şeklide nasıl yapıldığı anlatılıyor. Sizde takip ederek evlerinizde kolayca yapabilirsiniz. Mekik oyası derslerine devam edeceğiz. Öğrenmek isteyenler baştan sona takip ederek yapabilirler. İğne oyası örneklerinde olduğu gibi mekik oyası örneklerini de sizlere videolu olarak hazırlayacağız. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Mekik Oyası Yapımı”
 1. inci aksoy dedi ki:

  çok güzel hep öğrenmek istediğim konular
  öğreneceğim

 2. Maria Mercedes dedi ki:

  Me gusta mucho esta manualidad, he estafado viendo los vídeos y es hermoso lo que hacen, gracias por compartir, me encanta

  1. Melek dedi ki:

   grasias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler