Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Namaz Başörtüsü Yapılışı

Mekik oyası modellerinden çok zarif bir örnek daha. Adım adım mekik oyası namaz başörtüsü yapılışını izleyerek öğreneceğiz. Boncuklu mekik oyalarından. Keyifli yapacağınız çok hoş bir model. Ayrıcı bu güzel modeli mekik oyası havlu kenarları olarak da yapabilirsiniz. Havlularda da çok güzel duracaktır. Hatta mekik oyası namaz örtüsü, mekik oyası havlu kenarı, mekik oyası yazma modelleri ve mekik oyası mutfak havlusu modelleri yaparak takım yapabilirsiniz. Eminim çeyizlerde çok güzel duracaktır.

Mekik oyalarını ile iğne oyalarını, tığ oyalarını birleştirerek çeşitli desenlerde oyalar tasarlayabilirsiniz. Mesela iğne oyası ve mekik oyasından havlu kenarı hoşunuza gidecek ağır örneklerden. Mekik oyası çiçek motifi yapılışı iğne oyası dağ çeşitleriyle birlikte kullanılabilir. Dolgulu yapraklar mekik havlu kenarı yapılışı hoşunuza gidecek havlu ve namaz örtülerinde kullanacağınız modellerden. Mekik oyası namaz başörtüsü yapılışı çok hoşunuza gidecek yeni bir örnek. Hemen yapılışına geçiyoruz.

Mekik Oyası Namaz Örtüsü Nasıl Yapılır?

Krep kumaşlar veya şifon kumaşlarla namaz örtülerini yapıyoruz. Daha sonra namaz örülerinin kenarına boncuklu, düz – sade oyalarla süslüyoruz. İğne oyası, mekik oyası veya tığ oyasıyla en güzel kenar oyalarını örüyoruz. Bu modeller enli ve ağır modeller oluyor. Çeyizlerde namaz örtüleri 1 -2 tane oluyor. O yüzden en ağır modeller seçiliyor.

Mekik Oyası Namaz Başörtüsü Yapılışı

Çok zarif değil mi. O halde anlatıma geçip mekik oyası namaz başörtüsü yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler