Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Plastikten Mekik Oyası Aparatı Nasıl Yapılır?

Mekik oyası modellerinde çeşit çeşit mekik oyası aparatı yapıyoruz. Üzerine istediğiniz desen uygulamalarını, boyamaları yapabilirsiniz. Plastikten mekik oyası aparatı nasıl yapılır resimlerle onu hazırladık. Yine güzel bir mekik oyası modeli yapılışı da hazırladık. Mekik oyası salon takımı, mekik oyası motifini kullanarak mekik oyası havlu kenarı modeli olarak kullanabilirsiniz. Takı modelleri olarak kullanabilirsiniz. Mekik oyası motif yapımını çeyizler için satış için kullanabilirsiniz. Daha önce mekik oyası örnekleri paylaşmıştık. Oyalar dışında mekik oyası aparatı örnekleri de hazırlamıştık. Çok güzel örnekler vardı. Oradaki modelleri birazdan paylaşacağımız adımları takip ederek kendi mekiğinizi yapabilir ve üzerini istediğiniz desenlerde boyayabilir, süsleyebilirsiniz. Daha sonra yaptığınız tüm mekik oyalarında kullanabilirsiniz. Havlu kenarlarında, yazma mekik oyası modellerinde kullanabilirsiniz. Şimdi çok beğeneceğiniz kendi ellerinizle yaptığımız mekik ile yapacağınız oyanın tarifine geçelim.

Mekik Oyası Aparatı Yapılışı

Bulunduğunuz yerde, ilde, ilçede, köyde eğer mekik yoksa sizde evde kendiniz yapabilirsiniz. Belki satın aldığınız mekikler gibi olmayabilir ama iş görecek oyalarınız keyifle yapmanızı sağlayacak bir çalışma olacak. Sert plastikler hepimizin evlerinde var. Onları kullanarak kendinize mekik yapabilirsiniz.

Plastikten mekik oyası aparatı nasıl yapılır başlıyoruz. Bunun için sert plastiğe, masuraya ( dikiş makinesinde ip sarmak için kullanıyoruz), yapıştırıcıya, keskin makas – bıçağa ihtiyacımız olacak.

Plastikten Mekik Oyası Aparatı Nasıl Yapılır? 2

 

Şimdi plastiğe aşağıdaki gibi şekil vererek mekiğimizi yapıyoruz.

Plastikten Mekik Oyası Aparatı Nasıl Yapılır? 4

Mekik hazır. İpleri sararak istediğimiz oyayı yapabiliriz.

Plastikten Mekik Oyası Aparatı Nasıl Yapılır? 3

Plastikten Mekik Oyası Aparatı Nasıl Yapılır? 5

Çok güzel oldu değil mi. Kendi ellerimizle yaptığımız mekik oyası aparatı. Hadi şimdi güzel bir oya yapalım.

Plastikten Mekik Oyası Aparatı Nasıl Yapılır? 6

Kaynak : http://tzuart.blogspot.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler