Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Motif Yapımı

Mekik oyası modellerinden güzel bir motifin yapılışı ile devam ediyoruz. Sırada harika bir model var. Mekik oyası motif yapımı için videoyu izlemeniz yeterli. Yeni bir modelin yapılışına ulaşacağız ve birçok yerde kullanacağız. Mesela mekik oyası kitap ayracı yapabiliriz. 4 motifi uzun olarak birbirine ekleyebilir kitap ayracı modelleri olarak kullanabiliriz. Boncuk ve püskül ekleriz şahane olur. Daha öne iğne ile kitap ayracı nasıl yapılır paylaşmıştık. Aynı motifleri mekik oyası ile de yapabilirsiniz. Uzun bir iğneye mekik düğümleri atılarak yapılıyor. Mekik oyası örneklerini salon takımı, vitrin içi, kıyafet süsleme gibi yerlerde de kullanabilirsiniz. Mekik oyasından takılar yapabilirsiniz. Krem rengi iplerle motifleri yapabilir orta kısmına inci, taş yapıştırabiliriz. Mekik oyası motif modellerini sıra ile yine şerit olarak ekleyebilir ve havlu kenarı modelleri, pike modelleri yapabiliriz. İğne oyaları ile birleştirebiliriz. Mekik oyası motif yapımı için örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Sizde aklınıza gelen fikirleri denemekten çekinmeyin.

Mekik Motif Yapımı

Motif yapımı videoda detaylı bir şekilde anlatılıyor. Birçok renkle yapabileceğiniz çok güzel bir motif. Motifi üçgen şekilde kullanarak kolye ucu, küpe gibi yapıp kullanabilirsiniz. Tespih süslemelerinde kullanabilirsiniz. Farklı renklerde 2 -3 tane üçgen yapıp tespih ucunda kullanabilirsiniz.

Mekik Oyası Motif Yapımı 1

Tam kare motif yapıp istediğiniz sayıda ekleyerek farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Üst kısımda birkaç fikirden bahsetmiştik. Yine videoda da motifi nasıl kullanabileceğinizin örneklerini görebilirsiniz.

Mekik Oyası Motif Yapımı

Motif gerçekten çok güzel ve birçok farklı şekilde kullanılabilir. Şimdi detayları ile mekik oyası motif yapımını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler