Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne ile Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

İğne ile veya mekik ile yapacağınız kitap ayracı modelleri hazırladık. İğne ile kitap ayracı nasıl yapılır güzel bir video ve bu teknikle yapılmış birçok model. Galeride harika modeller var. Bu modelleri isterseniz takı yapımında da kullanabilirsiniz. Takı olarak yaptığınızda da çok güzel duracak. Kollarınızda, boynunuzda kendi ellerinizle yaptığınız, mekik oyasından, iğne oyasından takılar. Mekik oyası ile yapmak isterseniz temel düğüm tekniklerinden videolu olarak bahsetmiştik. O yazıları inceleyerek mekik ile de deneyebilirsiniz. Yada Mekik oyasından takılar paylaşmıştık daha önce. Oradaki takı modelini uzun yaparak kitap ayracı olarak kullanabilirsiniz. Renkli yapabilir, boncuklar ekleyebilirsiniz. Kitap ayracı modelleri olarak tasarlanmış bu modelleri sizde hayal gücünüzü kullanarak değişik şekillerde kullanabilirsiniz.

Sadece mekiklerle yada iğnelerle değil farklı hobi çeşitleri ile de ayraçlar yaptık. Örgü ile, kanaviçe ile, amigurumi ile. Plastik kanvas ile kitap ayracı yapımı kolay bir model. Örgü yaprak kitap ayracı yapımı da güzel modellerden. Gelelim şimdi iğne ile kitap ayracı nasıl yapılır incelemeye.

İğne Oyası Kitap Ayracı

Harika modeller var. Renkli iplerle, boncuklarla yapılmış örnekler. Yapraklar, kalpler, güller… Nakış ipleri ile, oya ipleri ile, pamuklu dantel ipleri ile yapabilirsiniz. Çeşitli şemalar var ve şemalara uygun düğümler, motifleri eklemeler yapılarak oluşuyor. İğne ile veya mekik ile yapabilirsiniz kitap ayraçlarını. İğne ile yapılmış küçük bir örnek paylaşacağız. Düğümlerin nasıl yapıldığını görebilir sizde kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. İğne ile kitap ayracını yaparken alttaki gibi şemalar kullanılıyor.

İğne ile Kitap Ayracı Nasıl Yapılır? 56

İğne ile nasıl yapılır kısa bir video izleyelim.

Düğüm tekniğinin nasıl yapıldığını gördük. Şimdi de modelleri inceleyelim. Ben çok beğendim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler