Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tek Renk Mekik Oyaları Yapılışı

Mekik oyalarından harika bir örnek daha. Tek renk mekik oyaları yapılışı. Zaman zaman içeriklerimize mekik oyaları ile devam ediyoruz. Bugün tek renk yazmalarınıza, renkli yazmalarınıza veya havlularınıza da yapabilirsiniz. Küçük mutfak havlu modellerinde de güzel duracaktır. Beyaz renk tülbent oyaları olarak da yapabilirsiniz. Şimdi birkaç mekik oyası yapılışına değinelim. Her zaman olduğu gibi daha fazla anlatımı önceki yazılarımız arasında bulabilirsiniz. İğne ile mekik oyası yapımı 2 örneğin yapılışı bir arada. Hem iğne oyası var hemde mekik oyası. Sizde birkaç tekniği birlikte kullanarak oyalar yapabilirsiniz. Püsküllü mekik oyası yapılışı yine iğne oyası yaptığımız örneklerden. Tığ oyaları da kullanabilirsiniz. Mekik oyalarını yaptıktan sonra yazmaya nasıl dikerim, nasıl dikilir diye düşünüyorsanız mekik oyası yazmaya nasıl dikilir paylaşmıştık daha önce. Yazımızı inceleyerek oyalarınızı çok kolay bir şekilde dikebilirsiniz yazmalarınıza, havlularınıza.

Tek Renk Mekik Oyaları

Tek renk yazmaları son zamanlarda çok kullanıyoruz. Çok güzel duruyorlar. Bende çok seviyorum tek renk yazmaları. Kullanacağım yazmanın çok dallı güllü olmasından hoşlanmıyorum. Sade daha çok seviyorum. Tabi hepimizin zevki farklı. Tek renk mekik oyaları yapılışı tek renk yazmalarınızda çok güzel duracak bir örnek.

Tek Renk Mekik Oyaları Yapılışı

Yazmamızı, ipimizi, makas ve mekiğimizi hazırladıktan sonra videodaki tarife göre oyayı yapmaya başlayabiliriz. Mekik oyası tekniklerinden düğümlerle ve pırpırlarla yapılmış çok güzel bir örnek.

Tek Renk Mekik Oyaları Yapılışı 1

Tek Renk Mekik Oyaları Yapılışı 3

Yazmaya dikildiğinde aşağıdaki gibi duracak. Çok zarif duruyor. Sizde yapmak isterseniz tek renk mekik oyaları yapılışı videosu hemen altta. İyi seyirler.

Tek Renk Mekik Oyaları Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler