Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Yazmaya Nasıl Dikilir?

Mekik oyası modellerinden bahsetmiştik daha önce. Birçok modelin yapılışını, mekik oyası nasıl yapılır ilk başlayanlar için tekniklerden bahsetmiştik. Bugün ise mekik oyası yazmaya nasıl dikilir ondan bahsedeceğiz. İğne oyaları direk yazma üzerine yapılıyor. Dikmek zorunda kalmıyoruz. Tığ oyası modellerinde aynı şekilde. Ama mekik oyaları önce örülüyor daha sonra yazmaya ekleniyor. Bizde mekik oyalarını yapıp bitirdikten sonra yazma üzerine nasıl dikeriz ondan bahsedeceğiz. Köşeler belki biraz uğraştırabilir. Diğer düz kısımları dikmek daha kolay. Sıra mekik oyası gibi tüm örneklerinizi rahatlıkla dikebilirsiniz yazmalarınıza, havlularınıza. Mekik oyası teknikleri videodan kavrayıp oyalarınızdan tüm modelleri yapabilirsiniz. Mekik oyalarından mekik oyası lolipop örneği çok güzel bir model. İğne oyaları ile birleştirilmiş bir model. Bu modeli iğne oyası ile yazmanıza birleştirebilirsiniz.

Mekik Oyası Dikimi

Mekik oyasını yaptık bitirdik. Peki yazmaya nasıl dikeceğiz. İşte tüm soruların cevabı bu videoda. Yazmanın düz kısımları tamam peki köşeler nasıl olacak. Köşeler nasıl dikilir ayrıntılı şekilde videoda anlatılmakta. Videodaki tarife göre dikebiliriz. Daha sonra diktikçe oyayı yazmaya kendinize uygun teknikler geliştirerek dikebilirsiniz.

Mekik Oyası Yazmaya Nasıl Dikilir?

Yaptığımız tüm mekik oyalarını videodaki gibi dikebiliriz. Oyanın başlangıç kısmına bitiş kısmına ve altlarına, dikeceğimiz kısımlara pırpır eklemeyi unutmayalım. Mekik oyasına yazmaya bu kısımlardan dikerek birleştireceğiz. Şimdi ayrıntıları ile mekik oyası yazmaya nasıl dikilir izleyerek öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler