Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekikten Havlu Kenarı Yapılışı

Mekik oyası modelleri ile devam ediyoruz. Sırada yine güzel mekik oyası tarifi var. Havlu kenarı modelleri olarak kullanabileceğimizi örnek. Mekik oyalarıyla birlikte tığ oyalarını, iğne oyalarını birleştirerek kullanıyoruz. Birlikte güzel ikili oluşturuyorlar oyalarda  çok güzel duruyorlar. Mekikten havlu kenarı yapılışı için alt zeminde isterseniz iğne oyalarını kullanabilirsiniz. Mekik oyası yapımı hazırlamıştık. İğne oyası dağ çeşitleriyle birlikte kullanarak namaz örtüleri, havlu kenarları yapabilirsiniz. Çok zarif bir oya. Alt zemini iğne oyası veya tığ oyası yapıp üst kısmı mekikle tamamlıyoruz. Ya da tam tersini yapıyoruz. Alt zeminde mekik oyalarını kullanıyoruz. Kolay mekik oyası modelleri yapılabilir üzeri tığ, iğne oyaları ile tamamlanabilir. Mekik oyası havlu kenarı yapışını videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek oyayı rahatlıkla yapabilir dilediğiniz kumaş kenarında kullanabilirsiniz.

Mekikten Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Klasik mekik kenar modeliyle üzerine 3 lü çiçek kondurularak yapılmış çok şık bir örnek. Bahar çiçekleri gibi renk renk yapabilirsiniz. Havlu kenarlarında kullanılan modeli yazmalarda da kullanabilirsiniz. Altta bulunan kenar oyasını tek sıra yapabilir modeli mekik oyası yazma örneklerine çevirebilirsiniz.

Mekikten Havlu Kenarı Yapılışı 1

Mekikten Havlu Kenarı Yapılışı

Model yukarıdaki gibi çok güzel duruyor. Mekik oyasında yeni modeller, modası hiç geçmeyecek gösterişli modeller arıyorsanız mekikten havlu kenarı yapılışını kaçırmayın. Yazmalara da uyarlayacağınız çok hoş bir örnek. Çiçekli modelimiz çok güzel. İplerini, havlularınız, mekikleriniz hazırsa oyanın yapılışına geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler