Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Boyutlu Mekik Oyası Çiçek Yapımı

Mekik oyası modellerinden 3 boyutlu örnek anlatımıyla devam ediyoruz. Yazmalarınıza dilerseniz iğne oyalarıyla, dilerseniz mekik oyalarıyla tutturabilirsiniz. Tığ oyası modelleriyle de ekleme yapabilirsiniz. 3 boyutlu mekik oyası çiçek yapımı birçok şekilde kullanılacak örneklerden. Çiçeğin yapılışı bizden dilediğiniz gibi eklemek sizden. İğne oyası dağlarla birlikte veya mekik oyası alt örneklerini kullanarak oyalarımızı yapabiliriz. Sıra mekik oyası yapılışı paylaşmıştık. Dilerseniz alt kısmını yapabilir üst kısma ise az sonra paylaşacağımız mekik oyası yapılışını ekleyebilirsiniz. 3 boyutlu oyalardan 3d papatya mekik oyası yapılışı çok beğeneceğiniz örneklerden. Birçok yerde kullanabilirsiniz. 3 boyutlu mekik oyası yapılışı için anlatıma geçiyoruz. Hemen yazmalarımızı, iplerimizi hazırlayalım.

Mekik Oyası Çiçek Nasıl Yapılır?

Bugün 3 boyutlu olarak hazırladığımız bir oyanın anlatımı var. Bu oyamız çiçekli ve düz renkli yemenilerde uygulayabilecegimiz gibi
çeşitli süslemelerde kullanabiliriz. Mesela toka, yaka iğnesi, panolarda, tespihlerde, namaz örtüleri gibi aklımıza gelen her yerde kullanabiliriz. 3 boyutlu çiçeğin yakıştığı her yerde yapılabilir bir model.

3 Boyutlu Mekik Oyası Çiçek Yapımı

Güzel oyamız zahmetsiz yapımı var. Sıra ile bütün bir çalışma yaparak ilerliyoruz.  En ince ayrıntısına kadar videoda yapılışını bulabilirsiniz. Özetleyecek okursak ilk olarak tohumlarından başlıyoruz. Sonra  çiçeğini ve yaprak kısmını yapıyoruz. Motifi tamamladıktan sonra iğne oyası, mekik oyası veya tığ oyası ile yazmaya tutturmak kalıyor. Bu model de 50 numara polyester ip kullanıyoruz. İp renkleri tamamen yapacağınız yerin rengine göre ayarlıyoruz. Yapacak olanlara kolay gelsin. Oyamızın yapılışını video dan izleyebilirsiniz.

3 Boyutlu Mekik Oyası Çiçek Yapımı 1

3 Boyutlu Mekik Oyası Çiçek Yapımı 2

 

 

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler